Пожежа
23.03.2024 16:02

У США підтвердили причетність ІДІЛ до теракту в «Крокус Сіті Хол». Уряд США мав інформацію про заплановану терористичну атаку та передавав її РФ.

«Американська розвідка має підтвердження, що ІДІЛ узяв на себе відповідальність за теракт, немає підстав сумніватися в цих твердженнях», - пише видання CBS News.

Крім того, в США підтвердили, що країна надавала Росії розвіддані про потенційну атаку в рамках «боргу про попередження» - зобов'язання між розвідувальними службами.

За словами представниці Ради національної безпеки США Едрієни Вотсон, раніше цього місяця «уряд США мав інформацію про заплановану терористичну атаку в Москві, потенційно націлену на великі збори, включаючи концерти, що спонукало Держдепартамент випустити публічне попередження американцям у Росії».

Уряд США також поділився цією інформацією з російською владою відповідно до своєї давньої політики «Боргу про попередження».

Тоді російський диктатор Володимир Путін заявляв, що інформація офіційних західних структур про можливі теракти в Росії є провокацією.

«Все це нагадує відвертий шантаж і намір залякати, дестабілізувати наше суспільство», - заявляв Путін.

пожар

Вчора, 22 березня, у підмосковному Crocus City Hall невідомі у камуфляжі відкрили стрілянину з автомата по людях, які зібралися на концерт. Очевидці розповідали, що чоловіки стріляли із автомата, а також кидали петарди. Очевидці стверджують, що бійці спецназу хапали людей, які опинилися в їхньому полі зору. По суті, били тих, хто став жертвою теракту. Загиблих вже більше сотні.

Варто додати, що росіяни звинуватили громадян Таджикистану у вчиненні теракти у ТЦ "Крокус Сіті Хол" у Підмосков'ї. МЗС Таджикистану зазначає, що не отримувало від Москви офіційної інформації.

При цьому ФСБ Росії стверджує, що нібито терористи мали контакти в Україні і збиралися втекти за кордон.

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов заявив, що теракт у Підмосков'ї є свідомою провокацією режиму Путіна, про яку попереджала міжнародна спільнота.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що "якщо буде встановлено, що це терористи київського режиму" то вони мають бути "безжально знищені, як терористи".

Міністерство закордонних справ України категорично відкидає звинувачення, що почали лунати від російських офіційних осіб, у нібито причетності України до стрілянини в концертному залі "Крокус Сіті хол" у підмосковному Красногорську.

"Вважаємо такі звинувачення спланованою провокацією Кремля з метою подальшого нагнітання антиукраїнської істерії в російському суспільстві, створення умов для посилення мобілізації російських громадян для участі в злочинній агресії проти нашої держави та дискредитації України в очах міжнародного співтовариства", - йдеться у повідомленні.

Російський режим має довгу історію кривавих провокацій спецслужб, подібних до теракту на Каширському шосе в 1999 році. Для путінської диктатури не існує червоних ліній. Вона готова вбивати власних громадян заради політичних цілей так само, як за час війни проти України вбила тисячі мирних українців в результаті ракетних ударів, артилерійських обстрілів та тортур.

У Мережі показали кадри допитів підозрюваних у розстрілі людей у «Крокус Сіті Холл» у Підмосков'ї.