Трупи тварин
02.04.2024 16:24

На Київщині забруднили тушами померлих тварин понад 1,3 гектари земель – викрито керівника філії держпідприємства, повідомляє Офіс Генерального прокурора.

звинувачення

"За даними слідства, директор однієї з філій «Укрветсанзаводу», яке спеціалізується на переробці та утилізації відходів тваринного походження, організував злочинну схему отримання прибутку під виглядом утилізації відходів тварин. Попри те, що потужності підприємства не дозволяли приймати та утилізувати велику кількість відходів тваринного походження, керівник приймав їх в об’ємі, який перевищує граничну норму. У тому числі на утилізацію брали побічні продукти тваринного походження, непридатні для переробки", - йдеться у повідомленні.

трупитрупитрупи

Зазначається, що посадовець отримував гроші за нібито переробку простроченого продовольства в корм для тварин і добрива. Фактично ж такі відходи розміщувалися на території підприємства та на комунальних земельних ділянках за його межами.

З метою прикриття таких злочинних дій відходи спалювали та засипали землею.

За результатами проведених оглядів виявлено 1,3 гектари засмічених відходами земель. У відібраних зразках ґрунту встановлено перевищення вмісту показників речовин сірки, суперфосфату, хрому, міді, цинку. Шкода довкіллю за забруднення та засмічення земель склала понад 1 млн грн.

За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора керівнику філії держпідприємства на Київщині повідомлено про підозру. Йому інкримінують забруднення та псування земель відходами, шкідливими для життя, здоров’я людей та довкілля, і зловживання владою або службовим становищем (ч. 1 ст. 239, ч. 2 ст. 364 КК України).

На даний час вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Також встановлюються інші особи, причетні до злочину.

Раніше повідомлялося, що на Одещині дитина різала лезом свого собаку та знімала на відео.