Дмитро Перов
03.04.2024 11:35

Тиск на бізнес під виглядом захисту історичної спадщини: псевдоактивіст Дмитро Перов під час воєнного стану проводить пікети і блокує законну діяльність підприємців у Києві. На тлі війни Перов значно активізував начебто пам’яткоохоронну діяльність, хоча не має профільної освіти та фаху, наголошують репортери проєкту KyivCityNews.

Під приціл так званого захисника історичних будівель потрапили такі відомі столичні обʼєкти як будинки Уткіна, Саксаганського, садиба Барбана тощо. Ба більше, Перов намагався зайняти посаду в профільному департаменті КМДА, але призначення зірвалось, пише видання Багнет.

Крім того, Перов та його команда ледь не зруйнували будинок авторства Краусса. Прокуратура через суд вимагає у власників будівлі, яка перебуває в жахливому стані, привести її до ладу. Та, не чекаючи на рішення суду, люди Перова вирішили «почистити» дім щітками з металевим скребком.

При цьому активіст кілька разів змінював політичне забарвлення, а влітку 2023 року нібито заручився підтримкою голови КМДА Віталія Кличка, за що його засудив екссоратник, ветеран Олег Симороз. На думку останнього, Перов фактично допомагав меру та його когорті забудовників «відбілити» заплямовану корупційними скандалами репутацію. ЗМІ припускають, спроби Перова співпрацювати зі столичною владою мали з його боку цілком конкретну ціль – отримати посаду в Департаменті охорони культурної спадщини при КМДА. Кличко ще влітку заявив про його ймовірне призначення. Як пояснили в мерії, кандидатуру Перова начебто не погодили через відсутність досвіду на посаді. Крім того, як з’ясували журналісти, активіст не має профільної освіти з урбаністики та міського планування. Сам Перов зазначив, що нібито закінчив КНУ, але документи про освіту не надав.

Попри скандали, сумнівну діяльність він продовжив під егідою депутатки Київради від Слуги народу Ксенії Семенової, помічником якої він є. У тандемі вони блокують законні роботи в будинку Замкова по вул. Франка, де, з їхніх слів, нібито хочуть звести ТЦ. Однак ці твердження Перова спростовують забудовники. Згідно з наявною документацією, зносити 120-річний будинок не планують, а збудувати там новий ТРЦ – фізично неможливо. Тож у планах – реконструкція та добудова мансардного поверху. Як запевняють підприємці, всі документи погоджені у Мінкульті й Департаменті охорони культурної спадщини. Тож заяви Дмитра Перова – маніпулятивні й не відповідають дійсності.