Шахраї
03.04.2024 17:52

Державна міграційна служба України закликала громадян не користуватися послугами так званих посередників під час оформлення будь-яких документів. Про це йдеться у пресслужбі відомства.

Шахраї

Зазначається, що усі територіальні органи та територіальні підрозділи ДМС, Центри надання адміністративних послуг та центри обслуговування громадян «Паспортний сервіс», які знаходяться в безпечних районах України та за кордоном, продовжують працювати та надавати адміністративні послуги. Оформити документи можна лише у вищезгаданих установах особисто.

У відомстві додають, що шахраї розміщують у мережі Інтернет оголошення про так зване «посередництво» і пропонують «спрощену» процедуру подання документів, максимально швидке оформлення паспортів, обслуговування поза чергою тощо.

«Закликаємо Вас за жодних обставин не користуватись послугами будь-яких посередників. Усі пропозиції від них щодо «прискорення» оформлення паспортів громадянина України є незаконними», - йдеться у повідомленні.

Оформити документи можна як у порядку «живої черги», так і скориставшись сервісом «Електронна черга». Крім того, на сайті ДМС можна здійснити онлайн-оплату послуг з оформлення.

Зазначимо, що з 1 квітня стало дорожче зробити закордонний паспорт в Україні. Про це повідомляє Державна міграційна служба.

Загалом ціна збільшилася на 102 грн, як для термінового виготовлення закордонного паспорту, так і протягом 20 робочих днів.

Паспорт

Раніше Патрульна поліція Дніпропетровської області попередила українців про шахрайську схему — фінансову допомогу від міжнародних організацій чи уряду України.

Крім того, пресслужба "Укренерго" попереджає українців, що шахраї створюють фейкові Telegram-канали "Укренерго", аби дезінформувати громадян щодо графіків відключень світла.