Девід Кемерон
10.05.2024 11:59

Глава британського Міністерства закордонних справ Девід Кемерон звернувся до союзників НАТО. Він вважає, що пора встановити нову частку витрат на оборонну сферу.

Про це пише Politico.

Девід Кемерон закликав країни НАТО збільшити витрати на оборону, зокрема, на його думку, на це варто витрачати щонайменше 2,5% ВВП. Таку заяву він зробив під час виступу на Національному центрі кібербезпеки країни.

Також міністр закордонних справ Великої Британії розкритикував європейських союзників, які не хочуть інвестувати в оборону "навіть тоді, коли на нашому континенті іде війна", натякнувши таким чином на російське вторгнення в Україну.

"Нині світ більш небезпечний, більш нестабільний, більш конфронтаційний, ніж більшість із нас коли-небудь знали. Пора визнати цей факт і діяти відповідно — не через рік чи два, не через кілька місяців, а вже зараз", — заявив Девід Кемерон.

Велика Британія планує досягти показника витрат 2,5% ВВП до 2030 року. Нинішні орієнтири витрат на оборону в країнах НАТО — 2% ВВП.

Нагадаємо, запеклі бої точаться одразу на кількох напрямках, зокрема й у районі Часового Яру, що у Бахмутському районі Донецької області. Процес знищення російських загарбників показав підрозділ Головного управління розвідки України.