За кермом
13.05.2024 15:02

В Україні заборонено користуватися телефоном, перебуваючи за кермом. А любителям користуватися гаджетом під час управління транспортом загрожує штраф. Як зазначають у Патрульній поліції Києва, використання засобів зв’язку дозволяється за допомогою спеціальної гарнітури або мультимедійної системи автомобіля, що дає змогу не відволікатися від керування транспортним засобом.

Відповідно до пункту 2.9 (д) ПДР України, водієві забороняється під час руху транспортного засобу користуватися засобами зв'язку, тримаючи їх у руці.

Як можуть покарати водія

Українським законодавством передбачено адміністративну відповідальність за розмови по телефону за кермом. Відповідно до статті 112 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за це загрожує:

  • розмова з телефоном у руці - штраф 510 гривень (постанову на місці виносить інспектор)
  • створення аварійної обстановки - штраф 1445 гривень або позбавлення прав водія на строк від 6 до 12 місяців

В останньому випадку інспектор складає протокол, який передається до суду. Разом з цим у порушника вилучаються водійські права до рішення суду. Посвідчення зберігається у відділку поліції, на цей час видається тимчасовий талон на право керування транспортним засобом.

Як відповідати на дзвінки за кермом

Розмова по телефону за кермом не бажана в жодному вигляді, адже навіть використання гарнітури може нести ризик втрати концентрації. Проте правила дорожнього руху допускають використання будь-яких технологій hands free (без використання рук).

До них відносяться:

  • дротова гарнітура (рекомендується встановити автовідповідь за кілька секунд, щоб не натискати на кнопку "Прийняти дзвінок")
  • гучний зв'язок - увімкнути і покласти на панель. Однак для цього потрібно на пару секунд взяти телефон до рук, що небезпечно
  • бездротова гарнітура - синхронізація смартфона з навушниками та мікрофоном через Bluetooth
  • мультимедійна система в авто - також підключення через Bluetooth. У такому випадку спілкування по телефону здійснюватиметься через динаміки в салоні та вбудований мікрофон

Використовувати мобільний телефон рекомендується у невідкладних випадках: для екстрених дзвінків та допомоги іншим в аварійних або екстремальних ситуаціях. Якщо потрібно відповісти на дзвінок за кермом, слід зупинитися в безпечному місці.

Раніше повідомлялося, що українськім водіям радять, щоб не платити штраф, не вимикати фари.

Нагадаємо, що у Львові затримали батька, який посадив за кермо автомобіля 9-річну доньку.

Також ми писали, як можна переоформити авто.