Тривога
13.05.2024 12:56

По всій території України пролунала масштабна повітряна тривога. Українців просять перейти до безпечного місця. Повітряні сили України попереджають про ракетну небезпеку та зліт МіГ-31К.

тривога

"Ракетна небезпека по всій території України! Зліт МіГ-31К з аеродрому Саваслейка (Нижньогородська область)", - попереджають Повітряні сили України.

Про те, що відбувається можна оперативно дізнатися в Telegram-каналі Повітряних сил Збройних сил України.

Українцям важливо пам'ятати про правило двох стін. Це правило описує безпечне приміщення в будинку, де можна сховатися від вистрілів та вибухів. Між людиною та вулицею повинно бути як мінімум дві стіни, а найкраще ще більше.

Перша стіна вбирає силу вибуху - вікно може розбитися або вся стіна може обвалитися. Друга стіна приймає на себе осколки. Отже, найбезпечніше місце в будинку - це кімната за двома стінами від вулиці без вікон. Це може бути коридор, передпокій або ванна, якщо вона знаходиться всередині квартири. А найнебезпечніші кімнати - бічні.

Монолітно-каркасні будинки мають міцні стіни і багато арматури, в них можна сховатися на сходовій клітині або в під'їзді. Панельні будинки менш стійкі.

Якщо повітряна тривога застала на вулиці, то необхідно швидко пройти до найближчого укриття (підземний перехід, станція метро, паркінг або бомбосховище); триматися якомога далі від споруд стратегічного значення або об'єктів критичної інфраструктури.

Для безпеки важливо встановити мобільний додаток "Повітряна тривога", щоб миттєво отримувати повідомлення про повітряну тривогу в обраному місті чи області України від системи цивільного захисту.

В умовах війни громадян закликають обмежити відвідування кладовищ через ймовірність обстрілів.

Заступниця начальника Департаменту комунікацій Нацполіції Юлія Гірдвілі закликала українців бути обережними на кладовищах, обмежити час перебування, а також пам'ятати, що є регіони в яких діє вибіркова заборона на відвідування кладовищ. Це Житомирська, Донецька, Херсонська та Харківська області. Усі інші кладовища в регіонах, наприклад на Чернігівщині, визначена конкретна кількість тих місць, куди люди можуть прийти і де може бути безпечно.

Нагадаємо, що традиційно особливий поминальний день у церкві встановлено в перший вівторок після великоднього тижня. У 2024 році Радониця випадає на 14 травня. Найважливіше на Радоницю - це молитва, яка допомагає душам померлих знайти спокій, а гріхи їхні будуть прощені.