Атака РФ
14.05.2024 09:58

Під час наступу на Харківщину російські окупанти скоріше за все планують створити "буферну зону", аніж розраховують на більш глибоке проникнення вглиб країни.

Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що протягом минулої доби, 13 травня, російські війська продовжували тактично значущі наступи на північ і північний схід від Харкова. Аналітики поки що не фіксували підтверджень того, що ворог переправився на південний берег річки Вовча у Вовчанську або його найближчих околицях. 12 травня росіяни вдарили по мостах через річку на захід та схід від міста, а напередодні почали обстрілювати переправи через річку та логістичні маршрути у самому Вовчанську.

В ISW не змогли чітко встановити, чому армія РФ націлилася саме на мости, адже вони потрібні для переходу і забезпечення стабільної логістики через річку та подальших наступальних операцій углиб півночі Харківської області.

Схоже окупанти надають пріоритет швидкому створенню "буферної зони" вздовж кордону з Україною. Таких висновків військові експерти дійшли, врахувавши відносно швидкі темпи просування російських військ у Вовчанську та повідомлення про знищення кількох мостів через ключові річки.

"Ці фактори вказують на те, що росіяни, ймовірно, намагаються створити обіцяну "буферну зону" в прикордонній зоні замість того, щоб просуватися вглиб Харківської області або в напрямку Харкова", - йдеться у звіті ISW.

Американські фахівці зауважують, що 10-кілометрова буферна зона в Харківській області одночасно наблизить російські війська до Харкова в радіусі досяжності ствольної артилерії та виведе головні російські логістичні центри з-під досяжності цього типу артилерії.

Нагадаємо, у ніч на 14 травня російські війська атакували Україну безпілотниками типу Shahed та балістичною ракетою "Іскандер-М". Сили протиповітряної оборони збили усі 18 запущених "Шахедів".