Мобілізація в Україні
14.05.2024 10:58

Міністерство охорони здоров'я України нагадало про майбутні перевірки рішень медико-соціальних експертиз (МСЕК) щодо надання статусу інвалідності 2 та 3 груп чоловікам після початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року.

Перевірки не стосуватимуться всіх чоловіків з інвалідністю. МОЗ визначило декілька категорій людей, які будуть звільнені від перевірок, серед яких:

  • Особи, яким було змінено групу інвалідності на 2 або 3;
  • Ті, хто отримав інвалідність внаслідок захворювань, поранень, травм, контузій або каліцтв, отриманих під час захисту Вітчизни;
  • Люди з відсутніми кінцівками, кистями рук, стопами ніг або одним із парних органів;
  • Особи з діагностованими онкологічними хворобами, інтелектуальними порушеннями, психічними розладами, церебральним паралічем або іншими паралітичними синдромами через інвалідність з дитинства.

Міністерство охорони здоров'я також зазначило, що станом на зараз людям, які мають встановлений статус інвалідності після 24 лютого 2022 року, не потрібно самостійно з'являтися для проходження повторного огляду.

Нагадаємо, від 18 травня всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають уточнити свої дані у ТЦК та СП, є можливість це зробити в електронному кабінеті, а також у ЦНАП. Тож держава має розуміти, скільки чоловіків цього віку є здоровими, які у них військово-облікові спеціальності або, наприклад, хто завів третю дитину і має право на бронювання чи відстрочку, або тих, хто переселився і змінив місце проживання.