Відмивання мільйонів на купівлі та продажу криптовалюти, оформлення на родичів та підставних людей, отриманого за хабарі стану. Начебто саме так, за інформацією видання Fraza, керівник Департаменту нагляду за дотриманням законів органами Державного бюро розслідувань ГПУ Віталій Миколайович Бровко вже напрацював собі на чималий термін.
«Схема прокурора Віталія Бровка має такий вигляд. Майно переоформляється на родичів, зокрема, тещу та тестя. Потім вони передають його — як і інше майно — назад. У безкоштовне користування. Паралельно від цих же щедрих родичів сім'я прокурора отримує солідні подарунки у грошовій формі. Так, у 2016 році Віталій Бровко, працюючи начальником слідчого управління прокуратури Донецької області, продав своїй тещі Обертун Світлані Миколаївній нерухомість на суму 875 тис. грн. У свою чергу, його дружина отримала від неї ще в подарунок 125 тис. грн. Через рік теща-Світлана подарувала сім'ї Бровко 400 тис. грн, а батько прокурора Бровко Микола Миколайович додав ще 259 тис. грн.
Як стало відомо журналістам, пізніше подібні практики повторювалися неодноразово. Все тривало доти, доки прокурор Віталій Бровко формально не перетворився на практично „жебрака“. Все, що в нього залишилося, — це заробітна плата, відносно невеликі фінансові накопичення та кредитні зобов'язання.
Також родина Бровка чинить оборудки у криптосфері.
У лютому 2017 року дружина Віталія Бровка вперше купує криптовалюту, це був Ефіріум (Ethereum) на суму 80 997 грн. Нагадаємо, що на початку 2017 року його ціна складала 8 доларів. Отже, згідно з тодішнім курсом, жінка могла придбати не більше 375 шт. цієї крипти. Наступного року вона продає невелику частину цієї валюти. За підрахунками журналістів, отримані кошти за офіційним курсом Ефіріуму на той час не могли перевищувати 600 тис. грн. Однак у декларації сума продажу криптовалюти чомусь значно вища — 3 млн. 365 тис. грн. В наявності — класична ознака схеми відмивання грошей.
У 2019 році дружина Віталія Бровка придбає 5 Bitcoin, найвищий курс якого тоді коливався навколо 6 300 дол. Але задекларувала 1 млн. 600 тис. грн після продажу залишку Ефіріума, що теж ніяк не відповідає реальності. Наступного, 2020 року, у декларації вона вказує володіння 4 Bitcoin на суму 3 млн. 246 тис. 187 грн, що знову ж таки не може відповідати дійсності. Адже максимально висока спекулятивна ціна Bitcoin у 2019–2020 роках становила 300 тис. грн. Тобто, за її 4 Bitcoin насправді можна було отримати не більше 1 млн 200 тис грн. При цьому дружина прокурора дивом зуміла продати ще 1 Bitcoin за 692 тис. 312 грн, що більш ніж удвічі перевищувало реальну ціну.
Такі оборудки тривали і далі і вже під час широкомаштабного вторгнення росії на територію України. І в грудні 2023 року подружжя знову набуде різноманітної криптовалюти на загальну суму 25 млн 822 тис. грн. Офіційно залишаючись у своїй сім'єю з дуже скромним достатком.
Висновки робіть самі.