Українці
05.06.2024 14:20

Віцепрем'єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук розповіла, що треба робити 17-річним українцям, які наразі перебувають за кордоном.

Так, у Телеграм-каналі вона написала:

"Міноборони каже, що вони мають приїхати в Україну та стати на військовий облік. Юридично в Міноборони мають рацію, бо так виписані чинні правила. Ми в Уряді добре розуміємо, що змушувати студентів немобілізаційного віку їхати в Україну, щоб пройти відповідні процедури, – це лише збільшить навантаження на ВЛК і нічого не допоможе в мобілізації.

Тому, вже розроблено відповідну постанову, зараз вона проходить погодження та найближчим часом буде прийнята. Допризовникам і призовникам, які зараз за кордоном, буде надано відтермінування щодо взяття на облік – або до повернення в Україну, або до кінця воєнного стану".

Речник Міноборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону зазначив, що юнаки, яким виповнилося 17 років, мають стати на військовий облік.

"Це вимога, яка стосується і тих, хто перебуває за кордоном. Якщо вони зберігають громадянство України і планують своє майбутнє пов'язати з нашою країною, це варто зробити», зазначив він.

Нагадаємо, віцепрем'єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук вважає, що вивільнити чоловіків для служби у бойових частинах може допомогти набір жінок для роботи в ТЦК.