Гроза
10.06.2024 17:50

У вівторок, 11 червня, в Україні буде спекотно, втім у деяких регіонах очікуються грози та град. Температура не перевищуватиме +33 градусів. Про це повідомляє синоптик Наталка Діденко у Facebook.

Так, завтра дощі з грозами, часом із сильними зливами, градом і шквалами пройдуть на заході та півночі України, частково охопивши Вінницьку, Черкаську та Одеську області.

Суха погода переважатиме на сході України, у більшості центральних областей та південної частини.

Спека триватиме на сході та півдні, +29+33 градуси.

На заході очікується до +19+23 градусів.

Загалом температура коливатиметься в межах позначок +23+29 градусів.

У Києві пройдуть короткочасні дощі з грозами. Ймовірні опади у вигляді граду та шквальний вітер. Температура повітря +26, +27 градусів.

"Впродовж 12-14 червня, короткочасно похолоднішає до +17+23 градусів на заході, півночі та подекуди в центральних областях України", - додала синоптик.

Зазначимо, що коли наближається гроза, важливо дотримуватися певних заходів безпеки. Ось декілька порад:

  1. Шукайте притулок: Намагайтеся швидко знайти притулок у будівлі або автомобілі. Уникайте відкритих місць, відкритих полів, водойм або високих точок, таких як верхи горбів чи пагорбів.

  2. Уникайте металевих предметів: Уникайте контакту з металевими предметами, такими як проводи, рами вікон або металеві меблі, щоб уникнути можливого ураження блискавкою.

  3. Уникайте водойми: Уникайте перебування недалеко від водойм, так як вода проводить електричний струм, і може бути небезпечною під час грози.

  4. Утримуйтеся від використання телефону: Утримуйтеся від використання мобільного телефону або провідного телефону, оскільки вони можуть привернути блискавку. Використовуйте телефон лише в нагальних ситуаціях.

  5. Захистіть себе від опрічного вітру: Якщо ви опинилися надворі, старайтеся шукати притулок від опрічного вітру під якимось твердим, якісно побудованим об'єктом, таким як будинок або автомобіль.

  6. Не стійте біля високих об'єктів: Уникаючи стояння біля високих об'єктів, ви зменшите ризик потрапляння під падаючі предмети.

  7. Залишайтеся в безпеці до закінчення грози: Після грози зачекайте ще приблизно 30 хвилин перед виходом на відкрите простір, оскільки можуть бути ще деякі небезпечні удари блискавки.