повістка
26.09.2024 15:16

Розсилка повісток Укрпоштою не відрізняється від розсилки судових документів. Це виглядає як звичайний рекомендований лист, який отримувач підписує при отриманні. Про це розповів Генеральний директор АТ «Укрпошта» Ігор Смілянський у коментарі «Суспільному».

За його словами, якщо людина не отримала листа особисто, залишається повідомлення. І якщо за листом не приходять, то так, як і з судовими документами — це залишають в системі та повертають повістку Міноборони.
«Якщо зазначається, що людини немає (тобто не отримала листа особисто — ред.), залишається повідомлення, і якщо за листом не приходять, то так, як і з судовими документами — ми це залишаємо в системі та повертаємо листа (повістку — ред.) відправнику (Міноборони — ред.)», — пояснив Смілянський.

Він підкреслив, що це чітко регламентована процедура, яка зазначена в законодавстві, а листи з повістками виглядають як звичайний конверт.

Нагадаємо, «Укрпошта» вже розсилає повістки без участі ТЦК.

Така повістка вважається врученою у разі:

отримання поштового відправлення особою;
відмови отримати поштове відправлення;
відсутності особи за адресою місця проживання, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних;
відсутності особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.

У разі неявки за повісткою передбачена адміністративна відповідальність, при цьому порушників до ТЦК примусово доставлятиме поліція на підставі звернень відповідних ТЦК, в порядку визначеному статтями 259, 261 та 262 КУпАП.

У випадку не можливості доставити порушників до ТЦК, їх через суд позбавлятимуть права керування транспортними засобами до виконання або відкликання вимог територіальних центрів комплектування Збройних Сил України.

Перевірити чинність повісток, сформованих за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, та вручених через Укрпошту, можна шляхом зчитування QR-коду за допомогою смартфона із застосунком «Резерв+».