Посольство США
21.11.2024 16:05

Посольство США у Києві відновило свою роботу після повідомлень про ризик масованого обстрілу України. Про це повідомила посол Сполучених Штатів в Україні Бріджит Брінк у соцмережі X.

«Ми закликаємо громадян США залишатися пильними, стежити за офіційними українськими джерелами для отримання оновлень та бути готовими пройти в укриття у разі оголошення повітряної тривоги», - написала дипломатка.

В заяві посольства США в Києві зазначається, що воно тимчасово змінило режим своєї роботи 20 листопада "через повідомлення про високоймовірну повітряну атаку". Наразі американське посольство "залишається відкритим і продовжує працювати". Також в установі закликали усіх громадян США дотримуватися інструкцій місцевої влади у разі оголошення тривоги.

Раніше повідомлялося, що Посольство США в Києві повідомило про отримання попередження щодо «потенційно серйозної російської повітряної атаки». У зв’язку з цим дипломатична установа тимчасово припинила свою роботу в якості запобіжного заходу. У заяві посольства йшлося про те, що співробітникам рекомендовано знайти укриття, а громадянам США, які перебувають у Києві, радять бути готовими негайно сховатися у разі повітряної тривоги.

Попередження стало незвичним за своєю конкретикою, оскільки російські повітряні атаки стали звичним явищем в Україні. Однак воно прозвучало через день після повідомлень про застосування Україною ракет ATACMS для удару по складу зброї у Брянській області Росії.

Американські ракети більшої дальності були використані після санкціонування їхнього застосування президентом США Джо Байденом. Раніше Володимир Путін заявляв, що удари України по території Росії із західною зброєю можуть розцінюватися як пряма участь НАТО у війні.

Російська Федерація офіційно оновила свою ядерну доктрину, розширивши умови для застосування ядерної зброї. Указ підписав російський диктатор Володимир Путін.

Згідно з опублікованими змінами, підставами для завдання ядерного удару тепер є:

  • агресія проти Росії або її союзників з боку неядерної держави, якщо вона підтримується ядерною державою;
  • масовані атаки на РФ неядерними засобами, включаючи безпілотні літальні апарати (БпЛА).

Цей документ ставить акцент на можливість застосування ядерної зброї навіть у відповідь на дії, які не пов’язані з ядерною загрозою.