Група дослідників з Університету штату Огайо провела масштабне дослідження, яке показало, що куріння негативно впливає на когнітивні функції. Курці частіше стикаються зі зниженням пам'яті, сплутаністю свідомості та іншими порушеннями роботи мозку порівняно з тими, хто не палить, пише arguments.
Як проводилося дослідження
Вчені проаналізували дані 136 тисяч осіб віком від 45 років, які мали значний досвід куріння. Учасники були поділені на дві групи: ті, хто нещодавно кинув палити, та ті, хто продовжував курити.
Найяскравіший зв’язок між курінням і зниженням когнітивних здібностей спостерігався у віковій групі 45–59 років. Виявилося, що відмова від куріння в цьому віці може не лише знизити ризик серцево-судинних та дихальних захворювань, а й зберегти здоров’я мозку.
Вік має значення
У найстаршій групі (60+ років) дослідники не виявили подібного зв’язку. Це підтверджує, що найбільшу користь приносить саме рання відмова від куріння.
«Відмова від сигарет у середньому віці значно знижує ризик втрати когнітивних функцій. Це важливий крок для збереження як фізичного, так і розумового здоров’я», — наголошують автори дослідження.
Поради для курців
Вчені закликають людей відмовлятися від шкідливої звички якомога раніше. Кожен рік без куріння знижує ризик хвороб та допомагає зберегти якість життя, зокрема розумову активність.
Куріння не лише шкодить фізичному здоров’ю, але й впливає на мозок, спричиняючи втрату пам’яті та інші порушення. Чим раніше ви кинете курити, тим більше користі отримає ваш організм, зокрема мозок.
Раніше повідомлялося, що у 2025 році в Україні відбудеться суттєве підвищення акцизів на цигарки. Згідно з проєктом державного бюджету на 2025 рік № 12000, акцизні ставки будуть визначені в євро, а не в гривнях.