Кішка
25.11.2024 17:10

В Україні розпочався перший етап впровадження Єдиного державного реєстру домашніх тварин. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль. На цьому етапі ветеринарні лікарі отримали доступ до авторизації.

«Єдиний державний реєстр домашніх тварин - це державний реєстр на платформі «Дія.Engine». Тут зберігатимуться дані про котів, собак і тхорів: прізвисько та опис тварини, інформація про вакцинацію та біостерилізацію, контакти власників або утримувачів, а також інші суттєві для здоров'я тварин дані», - вказав міністр.

Метою Єдиного державного реєстру домашніх тварин є ефективна протидія поширенню небезпечних хвороб, гармонізація українського законодавства з європейськими стандартами у сфері поводження з тваринами, а також формування культури відповідального ставлення власників до своїх улюбленців, підкреслив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.

Реєстр буде запроваджено у два етапи. Зокрема, на першому етапі Мінагрополітики зосередиться на залученні ветеринарних клінік і лікарів до роботи з платформою.

Ветлікарі мають подати заявку до Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Для цього керівник закладу ветеринарної медицини заповнює заяву в кабінеті в Реєстрі. Держпродспоживслужба протягом 10 робочих днів перевіряє надані дані, погоджує або відхиляє заяву та надсилає повідомлення про результат розгляду на електронну пошту заявника.
Після підтвердження авторизації керівник ветеринарної установи зможе внести до Реєстру дані про ветеринарних лікарів, які безпосередньо реєструватимуть тварин у реєстрі. Після цього ветлікарі-агенти з реєстрації мають зайти у свої кабінети в Реєстрі та дозаповнити дані про себе.

Після проходження авторизації ветеринарні установи зможуть розпочати реєстрацію домашніх тварин із офіційним стартом другого етапу впровадження Реєстру. Про початок кампанії з реєстрації тварин Міністерство аграрної політики повідомить додатково.

Нагадаємо, Євросоюз оновив правила ввезення кішок, собак та тхорів.

Фото Олександри Буділки