Сирійські повстанці зайняли ключове місто Хама, змусивши урядові війська Башара Асада відступити після кількох днів інтенсивних боїв. Сирійська армія підтвердила своє рішення залишити місто, пояснивши це необхідністю "захисту мирного населення та уникнення боїв у густонаселених районах", пише Reuters.
Повстанці взяли під контроль північно-східні райони Хами, зокрема центральну в'язницю, звільнивши ув'язнених.
Ця операція стала частиною успішного наступу, який повстанці розпочали минулого тижня, здобувши контроль над Алеппо.
Місто Хама, яке залишалося під контролем уряду протягом усього конфлікту, має стратегічне значення, оскільки розташоване на третині шляху між Алеппо та Дамаском. Його втрата відкриває шлях для повстанців до центрального міста Хомс, важливого транспортного вузла країни.
Повідомляється, що цивільні зустрічали повстанців із привітаннями, що транслювалися на каналі "Аль-Джазіра".
У той же час падіння Хами стало серйозним ударом для режиму Асада та його союзників - Росії та Ірану.
Раніше повстанці оточили Хаму з трьох боків після блискавичного наступу. За даними Сирійської обсерваторії з прав людини, урядові сили залишили лише один вихід із міста у напрямку Хомса. Наразі Хама під контролем повстанців.
Нагадаємо, минулого тижня у Сирії почалися масштабні бойові зіткнення між повстанцями ісламістського угруповання "Хайят Тахрір аш-Шам", загонами Сирійської національної армії та армією диктатора Башара Асада.
Нагадаємо, що режим Асада вже довгі роки підтримує Росія та Іран.
За однією з версій, повстанців підтримує Туреччина, але це не було офіційно підтверджено.
Раніше, 1 грудня, повстанці повністю взяли під контроль сирійське місто Алеппо. Ескалація в Сирії свідчить про значні втрати контролю Росії над ситуацією.
Нагадаємо, у Грузії розгорілися масштабні антиурядові протести, які охопили столицю Тбілісі, Батумі та інші міста. Тисячі громадян вийшли на вулиці, висловлюючи невдоволення діями уряду та його рішенням відмовитися від європейського курсу. Протести стали відповіддю на заяву прем'єр-міністра Іраклія Кобахідзе про призупинення переговорів про вступ до ЄС до 2028 року.