Санта
13.12.2024 15:26

До Різдва залишилось лише кілька тижнів, і компанія OpenAI додала голос Санта Клауса до чатбота ChatGPT. Тепер кожен може поспілкуватися з Сантою через розширений голосовий режим ChatGPT.

Ця нова функція буде доступна лише до кінця року.

"Сьогодні Санта приєднується до всіх платформ ChatGPT і буде доступний до кінця місяця… а потім вирушить назад на Північний полюс," — повідомили в OpenAI.

Щоб активувати голос Санти, потрібно натискати на значок сніжинки, який з'явиться праворуч від текстового поля.

ChatGPT здатен відповідати на запитання, надавати різноманітну інформацію, писати тексти, статті, сценарії, розв’язувати задачі, генерувати ідеї, створювати та налагоджувати програмний код, а також генерувати текстові описи для зображень або створювати ілюстрації за запитом.

Нагадаємо, у Росії пропонують визнати Санта-Клауса «іноземним агентом».

Як у нас викрали Святого Миколая

Видання vikna.tv нагадало, як у нас викрали Святого Миколая. Зазначається, що 30-ті роки запам’яталися в історії як час жорстоких політичних репресій у СРСР і боротьби з церквою. Релігійні святкування були під забороною, а традиції свят поступово витіснялися новими радянськими символами.

Лише в 1935–1936 роках радянська влада дозволила святкувати Новий рік, але без жодного натяку на релігійних персонажів чи символи. У 1935 році Павло Постишев, соратник Сталіна, висунув тезу про необхідність створення нових радянських традицій і символів для святкування Нового року.

У 1937 році пропагандисти представили новорічного персонажа — Діда Мороза, який став альтернативою християнському образу Святого Миколая. Цей "червоний дід" був радянською версією Санти, яка мала витіснити церковні традиції та вплив християнства.

Як виник Дід Мороз

Образ Діда Мороза походить із язичницьких вірувань. У міфології його зображали як суворого володаря зими, який приносив лютий холод, міг заморозити людей, худобу та знищити їхні запаси. Проте радянська пропаганда перетворила цього негативного персонажа на доброзичливого дідуся, який дарує подарунки.

Пропагандисти вдягнули його в червоний костюм, додали вату для бороди, намалювали червоний ніс і вручили мішок із цукерками, щоб він максимально нагадував християнського Миколая. Так «червоний дід» став частиною новорічної традиції, витіснивши з пам’яті людей Святого Миколая та його добрі християнські традиції.

Нагадаємо, російський диктатор Володимир Путін заявив, що є людина, яка головніша за нього. Ця людина — Дід Мороз.