фото
16.12.2024 14:38

32 студенти Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБІП) здобувають освіту на енергетичних програмах в форматі дуальної освіти. Про це повідомив директор Навчально-наукового інституту енергетики, автоматики і енергозбереження НУБІП, професор Віктор Каплун в ході засідання Ліги економічного розвитку України (ЛЕРУ).

Ринок праці в енергетиці на 10-15% відчуває дефіцит фахового персоналу і для відновлення довоєнного рівня протягом наступних 10 років доведеться підготувати та залучити в галузь, за різними оцінками, від 60 до 80 тис. нових працівників. Оскільки енергетика потребує якнайшвидшого кадрового оновлення, причому вже готовими спеціалістами з практичним досвідом, українські виші разом з енергопідприємствами використовують формат дуального навчання. Про це йшлося на першому засіданні новоствореної Ліги енергетичного розвитку України «Енергетика під час війни - кадри вирішують все», громадської організації створеної журналістами та спеціалістами в сфері комунікацій Олександром Голіздрою та Сергієм Шевченко, з метою підвищення ефективності діалогу між всіма стейкхолдерами енергоринку.

За словами Віктора Каплуна, актуальність дуальної освіти повʼязана з недостатністю викладачів, які б володіли сучасними знаннями, зокрема, про обладнання на енергопідприємствах. З іншого боку, ефективній підготовці енергетиків заважає низька якість первинної освіти в школах та коледжах. Достатньо сказати, що в багатьох шкільних закладах навіть на близькій до столиці Київщині відсутні вчителі фізики. «В результаті середній бал у нас складає 142, в той час як на правничі спеціальності він сягає 180, а на психологію 192. До студентів треба достукатися практикоорієнтованими методами навчання. В той же час дуальна освіта є непростим досвідом, оскільки вимагає індивідуальної програми та відповідального керівника-педагога на підприємстві, - розповідає Віктор Каплун. - Багато енергокомпаній мають вакансії та думають про дуальну освіту, але поки що маємо лише двох партнерів - ПАТ «Черкасиобленерго» та холдинг «ДТЕК МЕРЕЖІ». Останній навіть встановив дуальникам 25%-ві надбавки до стипендій».

Віктор Каплун підкреслив, що навчання майбутніх енергетиків в НУБІП відбувається не за спеціальностями, а за освітніми програмами, при цьому дуже популярним є інжиніринг відновлювальних джерел.

фото

І як додав Максим Уракін, директор з Розвитку Інформаційної Агенції «Інтерфакс-Україна» та founder Experts club, на майданчику якого і проходив захід, саме за дуальною освітою – велике майбутнє. Бо після закінчення широкомасштабної війни енергетика буде гостро потребувати багато кадрів.

Довідка

Ліга енергетичного розвитку України (ЛЕРУ) - це громадська організація, створена журналістами та спеціалістами в сфері комунікацій Олександром Голіздрою та Сергієм Шевченко, з метою підвищення ефективності комунікацій та діалогу між всіма стейкхолдерами енергоринку – владою, гравцями ринку, експертами, ЗМІ, споживачами тощо. Основними завданнями ЛЕРУ є організація дискусій за актуальними для енергетики темами, презентації нових проєктів в галузі, обговорення ініціатив влади та проєктів регуляторних актів, організація пресзаходів, популяризація нових технологій в енергетиці; підвищення енергетичної грамотності громад, бізнесу та населення. Членами Ліги є журналісти, фахівці в сфері комунікацій та PR, галузеві експерти, блогери, представники органів виконавчої та законодавчої влади.