У п’ятницю, 20 грудня, на більшій частині України встановиться по-справжньому весняна погода. Температура підвищиться до +4...+12 °C, а дощі зачеплять лише західні області ввечері.
За словами синоптика Наталки Діденко, денна температура по Україні становитиме +4...+8 °C. У південних регіонах буде ще тепліше — до +9...+12 °C. Опадів упродовж дня не очікується, за винятком західних областей, де ввечері можливі невеликі дощі.
Вітер залишиться помірним і змінним: на заході — північно-західний, а на сході та півдні — південний.
Прогноз для Києва
У столиці завтра також буде сухо. Вночі температура повітря коливатиметься в межах +1...+3 °C, вдень підвищиться до +5...+7 °C. Жителів Києва очікує комфортна погода без опадів, що сприятиме прогулянкам та справам на свіжому повітрі.
Що варто знати про 20 грудня
Як зазначила Діденко, цей день є перехідним від зими до весни, адже вже 21 грудня — день зимового сонцестояння. Саме відтоді день почне поступово збільшуватися.
"Можна офіційно починати чекати на весну. І хоча кажуть, що цього дня "сонце — на літо, а зима — на мороз", нас такими прогнозами не налякати", — підсумувала синоптик.
Завтрашній день стане чудовою нагодою насолодитися м’якою зимовою погодою, що більше нагадує ранню весну.
Прогноз погоди на 15 днів: нові технології
Нагадаємо, що Google DeepMind презентував GenCast — інструмент, який прогнозує погоду до 15 днів із неймовірною точністю. Цей штучний інтелект швидше та ефективніше аналізує дані про температуру, вологість і навіть рух тропічних циклонів.
Завдяки “ймовірнісному” підходу (ага, не магія), GenCast розглядає одразу кілька сценаріїв розвитку подій. Наприклад, від потужності вітру до потенційної загрози штормів. І тренували його на 40 роках даних від European Centre for Medium-Range Weather Forecasting.
GenCast обіграв традиційні методи прогнозів аж у 97,2% випадків! До речі, зробити прогноз йому треба лише 8 хвилин, тоді як класичним моделям — години. Це вже другий прорив DeepMind: минулорічний GraphCast «штовхнув» точність на новий рівень. Тепер GenCast — ще більше шансів уникнути погодних катастроф.
Хоча є моменти для покращення, наприклад, точність прогнозування інтенсивності штормів. Але навіть зараз — це величезний крок у майбутнє прогнозування.
Фото Олександри Буділки