Америка та Європа повинні брати участь у перемовинах про мир із Росією. Україна, так само як і ЄС, має розпочинати діалог із позиції сили, адже єдність є головною перевагою Європи. Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час засідання Європейської Ради.
"Нам потрібна скоординована робота заради тривалого миру, а не просто призупинення бойових дій, якого прагне Путін, щоб виграти час. Ми маємо підштовхнути Москву до справжнього, сталого й гарантованого миру. Ми всі розуміємо, що в січні Президент Трамп збільшить зусилля, спрямовані на закінчення війни. Від нас залежить, чи підтримає його Європа сильним, єдиним голосом", - зазначив Володимир Зеленський.
Він вважає, що для України важливо працювати разом. Щоб Китай, Індія, Саудівська Аравія, Бразилія та інші партнери з Глобального Півдня не лише поважали територіальну цілісність України, а й використовували свій вплив на Росію, коли це необхідно.
"Ми просимо Європу приділяти більше уваги ролі цих країн, оскільки вони можуть підштовхнути Росію до поваги принципів територіальної цілісності, що відповідатиме їхнім власним інтересам і сприятиме наближенню миру", - сказав президент.
На його думку, Європа й Америка здатні наблизити завершення війни, справедливий та надійний мир. Однак для того, щоб Сполучені Штати могли застосовувати максимальний тиск, Європа повинна зайняти чітку позицію.
Зеленський навів сім прикладів того, що змусить Росію визнати необхідність миру
Перше: геополітична ясність для України та Європи - запрошення України приєднатися до НАТО;
друге: чіткий прогрес у питанні членства України в ЄС;
третє: посилення нашої оборони обіцяними озброєннями та системами ППО, а також термінове оснащення бригад;
четверте: збільшення інвестицій у виробництво зброї в Україні та Європі для нарощування потенціалу;
п'яте: збереження та посилення санкцій проти Росії аж до досягнення повноцінного, тривалого миру;
шосте: активніше використання заморожених російських активів для підтримки мирних зусиль;
сьоме: соціальна стійкість - допомога Україні у відбудові шкіл, лікарень, енергетичної інфраструктури для забезпечення нормального життя. Це є доказом провалу війни Росії.
Зеленський закликав країни ЄС долучитись до ініціативи Франції щодо миротворців
Володимир Зеленський закликав країни ЄС долучитись до ініціативи Франції щодо миротворців.
"Для Європи також важливо зробити значний внесок у гарантування безпеки. Ми підтримуємо ініціативу Франції щодо військового контингенту в Україні в межах цих гарантій і закликаємо інших партнерів приєднатися до цих зусиль, це допоможе покласти край війні", - заявив президент.
Як відзначив президент, відправка миротворців може бути частиною гарантій безпеки для України. Водночас підкреслив, що найкращою гарантією для країни є вступ до Організації Північноатлантичного договору (НАТО). Проте, допоки Україна не стала членом організації, розглядаються й інші можливі варіанти.
"Питання в тому, щоб це не була "штучна історія". Потрібні дієві механізми. Якщо ми говоримо про контингент, то скільки, що вони будуть робити, якщо буде агресія з боку РФ, багато всього. Ми дискутуємо на цю тему. Важливо, що ми почали підіймати ось такі питання", - додав він.
Нагадаємо, голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук наголосив, що на мирних переговорах мають бути враховані інтереси України. Таку заяву він зробив у відповідь на сьогоднішні слова Путіна про готовність Росії до "переговорів і компромісів" з Україною.
Зазначимо, Путін під час "прямої лінії" заявив, що готовий зустрітися з президентом США Дональдом Трампом "у будь-який час". У той же час, він підкреслив, що готовий говорити із Зеленським, якщо той балотуватиметься на вибори та здобуде легітимність.
Нагадаємо, під час "Прямої лінії" заявив, що нова ракета "Орєшнік" є "настільки досконалою зброєю", що її нібито неможливо перехопити навіть із використанням найсучасніших західних систем протиповітряної оборони (ППО). Путін запропонував провести так звану "високотехнологічну дуель", закликавши Захід розташувати системи ППО в Києві, щоб спробувати перехопити російську ракету.
"Ми до такого експерименту готові. Чи готова інша сторона?" – зазначив він, додавши, що Росії було б "цікаво" перевірити свої технології в такій "дуелі".
Також Путін несподівано заявив, що росіяни схильні провокувати конфлікти та війни через нудьгу, коли в країні панує спокій і стабільність.