ШІ
28.12.2024 17:20

Міністерство цифрової трансформації презентувало перший в Україні словник термінів у сфері штучного інтелекту.

Словник містить 106 найпопулярніших слів і словосполучень, які допоможуть вільно говорити на тему ШІ. Словник об’єднує юридичну й технічну термінологію. Кожен термін подано з англійським відповідником і визначенням.

Вказується, що зібрана термінологія стане базою для якісного формування законодавства у сфері штучного інтелекту, а також допоможе профільним фахівцям, науковцям, медіа та громадянам говорити про технологію однією мовою.

Ось кілька найцікавіших слів і словосполучень:

  • Штучний інтелект (як галузь) — загальна назва сукупності інформаційних технологій, як-от алгоритми, методи, підходи, моделі та сервіси, що займаються створенням і розвитком інтелектуальних систем, здатних виконувати завдання, які зазвичай вимагають людського інтелекту.
  • Запит (промпт) — вхідний текст, інструкція або завдання для системи ШІ, на які система має відреагувати шляхом генерування контенту.
  • Дипфейк (глибока підробка) — контент, згенерований або відредагований за допомогою ШІ, який нагадує реальних людей, обʼєкти, місця, інші сутності або події та вводить в оману щодо справжності або правдивості.
  • Галюцинування — феномен, коли результат роботи системи генеративного ШІ містить неточну або хибну інформацію, що оманливо представлена як достовірна.
  • Людиноцентричий ШІ — підхід до ШІ протягом усього життєвого циклу, ґрунтований на людських цінностях, який віддає перевагу розширенню, а не заміні можливостей людей.
  • Генеративний штучний інтелект — різновид ШІ, який застосовують для створення нового контенту, включно з аудіо, кодом, зображенням, текстом, відео тощо.

Більше інноваційних термінів - за посиланням.

Нагадаємо, в Україні стартували безкоштовні курси для освоєння штучного інтелекту.

Раніше повідомлялося, що шахраї підробляють голоси друзів за допомогою штучного інтелекту.

Ми писали, що Польща хоче збудувати завод штучного інтелекту.