У суботу, 4 січня, Україна відчує погодний контраст: у деяких регіонах буде відлига, тоді як інші частини країни залишатимуться у морозі. За даними "Укргідрометцентру", на Закарпатті та в південно-східних областях очікуються помірні дощі, тоді як у Карпатах і північно-східній частині країни йтиме сніг та мокрий сніг. Лише на півдні вдень прогнозується суха погода.
Синоптики попереджають, що вночі та вранці на дорогах у північних і північно-східних регіонах можливі ожеледиця, яка ускладнить рух транспорту. Температура повітря вночі у більшості областей коливатиметься від 1 до 6 градусів тепла, а на Харківщині, Полтавщині та в Київській області – від 2 градусів тепла до 3 градусів морозу. Водночас на Чернігівщині та Сумщині вночі стовпчики термометрів опустяться до -6...-11 градусів.
Вдень у центральних і західних регіонах очікується потепління до 3-8 градусів тепла, а на Закарпатті, Прикарпатті та на півдні температура підніметься до 7-12 градусів. На Чернігівщині та Сумщині мороз залишиться і вдень – від 1 до 6 градусів нижче нуля.
У Києві 4 січня погода буде хмарною. У регіоні можливий невеликий мокрий сніг, який поступово перейде в дощ. На дорогах уночі та вранці прогнозується ожеледиця, тому варто бути уважними. Температура повітря в столиці вночі становитиме 0-2 градуси тепла, а вдень – близько +5 градусів. У Київській області температура коливатиметься від +2 до -3 градусів уночі та від +3 до +8 градусів удень.
Синоптики радять водіям бути обережними через можливу слизькість на дорогах, а мешканцям регіонів з опадами підготуватися до несприятливих умов. Погодні контрасти продовжують створювати виклики для енергетичної та транспортної інфраструктури країни.
Прогноз погоди на 15 днів: нові технології
Нагадаємо, що Google DeepMind презентував GenCast — інструмент, який прогнозує погоду до 15 днів із неймовірною точністю. Цей штучний інтелект швидше та ефективніше аналізує дані про температуру, вологість і навіть рух тропічних циклонів.
Завдяки “ймовірнісному” підходу (ага, не магія), GenCast розглядає одразу кілька сценаріїв розвитку подій. Наприклад, від потужності вітру до потенційної загрози штормів. І тренували його на 40 роках даних від European Centre for Medium-Range Weather Forecasting.
GenCast обіграв традиційні методи прогнозів аж у 97,2% випадків! До речі, зробити прогноз йому треба лише 8 хвилин, тоді як класичним моделям — години. Це вже другий прорив DeepMind: минулорічний GraphCast «штовхнув» точність на новий рівень. Тепер GenCast — ще більше шансів уникнути погодних катастроф.
Хоча є моменти для покращення, наприклад, точність прогнозування інтенсивності штормів. Але навіть зараз — це величезний крок у майбутнє прогнозування.