Капітан російської армії, причетний до кривавого удару по селі Гроза на Харківщині, перебуває при смерті після вибуху у військовій частині в Росії. Унаслідок інциденту він отримав множинні уламкові ураження, зокрема мозку. Його стан критичний, а шанси на виживання мінімальні.
3 січня 2025 року у населеному пункті Шуя Івановської області Росії стався вибух, в епіцентрі якого опинився капітан Наґайко Костянтин Володимирович, командир батареї 112 ракетної бригади 1 танкової армії Західного військового округу РФ. Він перебував на чергуванні у своїй військовій частині, коли стався інцидент, інформує Головне управління розвідки України.
Внаслідок вибуху капітан Наґайко отримав множинні уламкові ураження майже всіх органів, включно з мозком. Лікарі були змушені провести трепанацію черепа, але стан 29-річного офіцера залишається критичним. За даними джерел у 112-й ракетній бригаді, шанси на його одужання майже відсутні.
Хто такий Костянтин Наґайко?
Капітан Наґайко народився 6 листопада 1995 року у місті Свободний Амурської області. Він закінчив Санкт-Петербурзький університет аерокосмічного приладобудування та Михайлівську військову артилерійську академію.
З початком повномасштабної війни проти України він безпосередньо командував підрозділом, причетним до ракетних обстрілів цивільних та військових об’єктів у Сумській та Харківській областях.
Воєнний злочин у селі Гроза
Підрозділ Наґайка здійснив воєнний злочин у селі Гроза Куп’янського району Харківщини. 5 жовтня 2023 року його батарея завдала ракетного удару по кафе під час поминок, унаслідок чого загинуло 59 цивільних, зокрема восьмирічний хлопчик.
Заява ГУР
Головне управління розвідки Міністерства оборони України наголошує, що за кожен воєнний злочин проти українського народу буде справедлива відплата.
"Стан Наґайка символізує невідворотність покарання для тих, хто чинить злочини проти мирного населення," – зазначили в ГУР.
Цей випадок став черговим доказом того, що правосуддя невідворотне, навіть якщо злочинці ховаються на території власної країни.
Нагадаємо, російські громадяни подали до проєкту "Хочу знайти" запити щодо 50 тисяч військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти. За словами експертів, ця цифра може бути навіть вищою.