Часто після обіду ми відчуваємо сильну втому, а іноді й занурюємось у сонливість, особливо якщо вночі не вдалося виспатися. Для більшості людей неможливо просто взяти і подрімати в середині дня. Однак є кілька способів, які допоможуть вам залишатися бадьорими та енергійними протягом усього дня, пише arguments.kyiv.ua.
Збалансований обід — ключ до енергії
Якщо ваш обід складається з великої кількості швидких вуглеводів, таких як фастфуд або солодощі, рівень цукру в крові різко зростає, що може призвести до швидкої втрати енергії і сонливості. Щоб цього уникнути, важливо звертати увагу на склад вашого прийому їжі.
Фахівці радять їсти порцію білка (м’ясо, риба, яйця, тофу), порцію складних вуглеводів (макарони з цільного зерна, квасоля, сочевиця) та дві порції фруктів або овочів. Додати можна також корисні жири, такі як оливкова олія, авокадо чи горіхи. Такий обід не лише насичує, а й допомагає залишатися бадьорим протягом дня.
Фізична активність — природне джерело енергії
Денна фізична активність може миттєво позбавити вас сонливості. Під час тренувань організм виробляє більше мітохондрій, які перетворюють глюкозу в енергію, що допомагає зберегти бадьорість. Крім того, фізичні вправи покращують кровообіг і забезпечують вироблення ендорфінів, гормонів щастя, які також допомагають нам почуватися енергійно.
Не обов’язково займатися інтенсивними тренуваннями — піша прогулянка, 15 хвилин активної йоги або легкі силові вправи також допоможуть вам подолати сонливість.
Управління стресом — ключ до збереження енергії
Хронічний стрес забирає наші сили і може стати однією з основних причин сонливості вдень. Щоб уникнути цього, варто освоїти методи зняття напруги. Це можуть бути дихальні вправи, медитація, аромотерапія або навіть коротка перерва в роботі, щоб зайнятися улюбленим хобі.
Також допомагає часточка темного шоколаду після обіду: поліфеноли в какао-бобах сприяють зниженню стресу та покращують настрій.
Нагадаємо, у випадку, якщо поблизу немає аптеки, або є, але ви ніяк не знайдете необхідного, то необхідні препарати можна замовити з безкоштовною доставкою через «Укрпошта. Аптека». У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, що можна замовити як безрецептурні препарати (≈10 тис. найменувань), так і ті, що за програмою «Доступні ліки».