Співробітники територіальних центрів комплектування (ТЦК) не мають права вилучати мобільні телефони у військовозобов'язаних. Однак користуватися мобільними пристроями в приміщеннях ТЦК дозволено лише у визначених місцях через обмеження, пов’язані з випромінюванням. Про це повідомила майор Лариса Козак, заступниця начальника РТЦК та СП у місті Києві, під час пресконференції, передає РБК-Україна.
Вона наголосила, що вилучення мобільних телефонів є незаконним, але приміщення ТЦК є режимним об’єктом, тому співробітники мають право визначати місце для користування мобільними телефонами.
За словами Козак, у кожному ТЦК мають бути облаштовані такі місця для спілкування. Водночас деякі кабінети є категорованими, і користування мобільними телефонами там заборонено, зокрема через випромінювання. Ця заборона поширюється навіть на самих працівників ТЦК.
Адміністративне затримання за порушення правил мобілізації може тривати до 3 годин
Крім того, Лариса Козак зазначила, що якщо громадянин чинить злісну непокору або працівникам поліції, або співробітникам ТЦК, то це дозволяє співробітнику поліції під протокол здійснити адміністративне затримання такого громадянина.
"Але це має певний термін. Тобто до 3 годин. І в разі якщо громадянин чинить непокору із застосування фізичного впливу до військовослужбовців в тому числі термін такого затримання може тривати навіть 3 доби", - підкреслила вона.
Поліція має право проводити заходи оповіщення без співробітників територіального центру комплектування (ТЦК). Водночас вони не мають повноважень щодо мобілізації військовозобов'язаних.
Нагадаємо, з 24 лютого 2022 року, початку повномасштабного вторгнення, у розшуку перебуває понад пів мільйона чоловіків. Розшуком не займаються Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), а відповідає за це Національна поліція.
Ми писали, що у Дніпрі співробітник ТЦК взяв автомат і передернув затвор, щоб розігнати натовп, який намагався відбити чоловіка, якого примусово мобілізували на залізничному вокзалі. Попри це, люди зуміли визволити окривавленого чоловіка.
Крім того, повідомлялося, що на Полтавщині працівники ТЦК зламали ногу чоловіку. Також писали, на Вінниччині військовослужбовець ТЦК і СП побив чоловіка, за що йому оголосили підозру.