погода
14.01.2025 17:55

За прогнозом синоптика Наталки Діденко, завтра, 15 січня, атмосферні фронти зачеплять західну частину України, де очікуються снігопади. Перш за все, сніжитиме на заході, а ймовірно, опади торкнуться й північних областей. Через підвищення температури повітря вдень можливий мокрий сніг, що може призвести до ускладнень на дорогах через налипання снігу. Ситуація на автотрасах може погіршитися, тому водіям слід бути обережними.

На решті території країни суттєвих опадів не передбачається, а в південних областях навіть очікується сонячна погода.

Вночі температура в південних регіонах може опуститися до -8 градусів, а в інших частинах України вночі температура знизиться до -6 градусів. Протягом дня 15 січня температура поступово підвищуватиметься, і навіть на заході, де буде трохи свіжіше, температура коливатиметься біля -3 градусів. Підвищення температури вдень дозволить снігу розтанути.

У Києві вночі буде невеликий мороз, до -3 градусів, але вдень температура повітря коливатиметься біля нуля. Західний вітер буде сильним вночі та вранці, але до дня він значно послабшає. Погода в столиці буде без серйозних опадів, проте можливий невеликий сніг місцями.

Найближчими днями в Україні очікується поступове підвищення температури, що покращить погодні умови в країні.

Прогноз погоди на 15 днів: нові технології

Нагадаємо, що Google DeepMind презентував GenCast — інструмент, який прогнозує погоду до 15 днів із неймовірною точністю. Цей штучний інтелект швидше та ефективніше аналізує дані про температуру, вологість і навіть рух тропічних циклонів.

Завдяки “ймовірнісному” підходу (ага, не магія), GenCast розглядає одразу кілька сценаріїв розвитку подій. Наприклад, від потужності вітру до потенційної загрози штормів. І тренували його на 40 роках даних від European Centre for Medium-Range Weather Forecasting.

GenCast обіграв традиційні методи прогнозів аж у 97,2% випадків! До речі, зробити прогноз йому треба лише 8 хвилин, тоді як класичним моделям — години. Це вже другий прорив DeepMind: минулорічний GraphCast «штовхнув» точність на новий рівень. Тепер GenCast — ще більше шансів уникнути погодних катастроф.

Хоча є моменти для покращення, наприклад, точність прогнозування інтенсивності штормів. Але навіть зараз — це величезний крок у майбутнє прогнозування.

Фото Олександри Буділки