У зоні розливу нафтопродуктів у Чорному та Азовському морях продовжуються повторні викиди мазуту з затонулих танкерів. Згустки пального фіксуються на глибині до 150 метрів, звідки їх регулярно виносить на поверхню, створюючи нові осередки забруднення. За словами координатора програми екологізації промисловості Центру охорони дикої природи Ігоря Шкрадюка, боротися з мазутними викидами доведеться ще щонайменше пів року, передає The Moscow Times.
Супутникові знімки підтверджують, що нафтопродукти продовжують витікати із затонулих частин танкерів, які досі не відкачані. Повторні викиди триватимуть щонайменше до літа, коли нагріта вода витіснить мазут із дна, зазначив еколог.
"Забруднена акваторія величезна, і є ділянки, де очищення не проводилося через відсутність доступу техніки. На окремих територіях спостерігається повторний викид. Це стосується танкера "Волгонєфть-239", який затонув неподалік узбережжя. Я працював біля його корми, і за супутниковими даними все ще зафіксоване забруднення від одного із затонулих фрагментів", – повідомив виданню керівник групи проєктів розвитку "Сколтеху" Володимир Каляєв, який бере участь у рятувальній операції.
Нагадаємо, 15 грудня 2024 року в Керченській протоці затонули два російські танкери — «Волгонефть-212» і «Волгонефть-239». За даними ЗМІ, кожне з суден перевозило близько 4 тисяч тонн мазуту, що спричинило екологічну катастрофу в Чорному морі.
На узбережжі шести районів тимчасово окупованого Криму зафіксовано нові викиди нафтопродуктів, які простягнулися більш ніж на 12,5 км.
Також ми писали, що на річці Дон розлився хімічний розчинник, а у Південний Буг витекло 42 тонни олії через уламки російських безпілотників.