У Міністерстві оборони повідомили, що серед новобранців, які приєднуються до Сил оборони України через рекрутингові центри, найбільш затребуваними є спеціальності, пов’язані з безпілотниками (БПЛА), а також водійські та стрілецькі напрями.
За даними на середину січня 2025 року, топ-7 спеціальностей розподілились наступним чином:
- БПЛА – 16%;
- водії – 16%;
- стрільці – 15%;
- штабні посади – 9%;
- артилеристи – 6%;
- медики (бойові медики, фельдшери, лікарі) – 5%;
- зв’язківці та фахівці з кібербезпеки – 5%.
Протягом минулого тижня до центрів рекрутингу звернулися 1 282 особи. Загалом із початку року цією можливістю скористалися 35 337 громадян, з яких 7 800 вже стали кандидатами до лав Сил оборони України.
«Головна перевага долучитись до оборони України за допомогою рекрутингових центрів – це можливість обрати спеціальність за бажанням та здібностями кандидата. Також майбутній захисник отримає розширений пакет пільг та соціальних гарантій. Державна підтримка поширюється й на членів сімей військовослужбовців», – підкреслив заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
Наразі в Україні працюють 47 рекрутингових центрів, які пропонують понад 10 000 вакансій у ЗСУ, Національній гвардії, Держприкордонслужбі та СБУ. Консультації надаються конфіденційно.
Раніше повідомлялося, що Міністерство цифрової трансформації гарантуватиме безперебійну роботу спрощеної системи перебронювання через "Дію" з 22 січня по 1 березня. Критично важливі підприємства зможуть оформлювати бронювання без обов’язкового 72-годинного очікування.