Росія
24.02.2025 17:00

Європейський Союз не зупиняється на 16-му пакеті санкцій і вже працює над наступним раундом обмежень проти Росії. Міністри закордонних справ країн ЄС обговорили посилення військової допомоги Україні, а ключові рішення щодо нового пакету санкцій будуть ухвалені під час надзвичайного саміту 6 березня.

Жорсткі дії проти агресора

Голова зовнішньополітичного відомства ЄС Кая Каллас наголосила під час прессконференції ради міністрів ЄС із закордонних справ, що Європа не хоче продовження війни, проте справедливий мир може бути досягнутий лише через силу. Саме тому ЄС посилює економічний та політичний тиск на Росію.

"Ніхто в Європі не хоче продовження війни, і ніхто не хоче продовження війни менше, ніж українці. Вони хочуть досягти миру на власній території. Саме тому ми маємо бути дійсно сильними у діях проти агресора та досягати миру через силу. Сьогодні ми ухвалили важливі рішення - 16 пакет санкцій, і продовжуємо працювати над 17 пакетом", - зазначила вона.

Нагадаємо, у річницю повномасштабного вторгнення Європейський Союз завдав нового удару по російській економіці. Рада ЄС затвердила шістнадцятий пакет санкцій, який став одним із найбільших за останні роки. Під обмеження потрапили ключові сектори, що підтримують військову машину Кремля – нафтова промисловість, фінанси, торгівля, транспорт та медіа.

Санкції стосуються не лише російських компаній та банків, а й тих, хто допомагає Москві обходити обмеження. У списку нових об’єктів – десятки суден, які входять до так званого "тіньового флоту" Путіна, фінансові установи, що проводять платежі в обхід SWIFT, та компанії з Китаю, Індії, Казахстану, Сінгапуру та ОАЕ, які постачають Росії компоненти для зброї.

Мета ЄС – посилити позицію України

Кая Каллас підкреслила, що Україна має отримати достатньо ресурсів, щоб бути здатною відмовитися від невигідних угод і вести війну на своїх умовах. Деталі нових військових ініціатив будуть визначені на саміті у березні.

Нагадаємо, в останні кілька днів президент США Дональд Трамп та його оточення зробили низку скандальних заяв. Так, Трамп заявив, що рівень підтримки президента України Володимира Зеленського нібито впав до рекордно низьких чотирьох відсотків. Згодом у своїй соцмережі Truth Social він назвав Зеленського "диктатором без виборів", якому "краще діяти швидко, інакше у нього не залишиться країни". Трамп не навів жодних підтверджень своїм цифрам. Але з високою долею ймовірності вони розходяться з реальністю. Так, за результатами лютневого опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), рівень довіри до Зеленського становить 57 відсотків, а не чотири, як стверджує Трамп.

У ЄС відреагували на заяви. В багатьох країн світу підтримали українського президента Володимира Зеленського.

Зазначимо, спецпредставник Трампа відмовився звинувачувати Росію у початку війни в Україні.