Велика Британія та Франція намагаються розробити план для зміцнення позиції України на переговорах щодо припинення російської агресії. Ідея, зокрема, передбачає розміщення західних військ в Україні, яку б підтримав президент США Дональд Трамп.
Про це пише Bloomberg.
Офіційні Лондон та Париж намагаються скласти план для надання Україні гарантій безпеки. Це відбувається на тлі вимог з боку Москви, щоб українська армія була суттєво скорочена в рамках будь-якого врегулювання війни РФ проти України.
У середу в Парижі відбулись переговори між міністрами оборони Франції, Великої Британії, Німеччини, Італії та Польщі для узгодження підтримку України.
Як заявив глава Міноборони Франції Себастьєн Лекорню на прес-конференції разом з колегами з інших держав Європи, виникає "широкий консенсус щодо того, що першою гарантією безпеки для України є сама українська армія, її потужності, її озброєння, її навчання".
"Довгострокові гарантії безпеки залежатимуть від потужностей, які ми зможемо надати Україні", - наголосив французький міністр.
Також Лекорню попередив, що Європі необхідно швидко розвивати космічні технології та зменшити свою залежність від Starlink від компанії SpaceX, що належить американському мільярдеру Ілону Маску.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус привітав заяву США про продовження військової підтримки України. При цьому глава оборонного відомства ФРН зауважив, що Європа може замінити певну допомогу та послуги США, включаючи "Старлінки"
"Ми можемо швидко втрутитися, наприклад, із боєприпасами, а також із супутниковим зв'язком, якщо це знадобиться", - сказав Пісторіус представникам ЗМІ на прес-конференції.
Глава Міноборони Британії Джон Гілі заявив 12 березня, що наступного тижня міністри оборони різних країн знову зустрінуться, щоб продовжити обговорення "військового планування" у разі врегулювання.
Як зазначає Bloomberg, прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Еммануель Макрон ведуть переговори між 37 країнами про створення "коаліції бажаючих" для України, якщо буде досягнуто мирне врегулювання.
"Це означає, що країни Європи, Співдружності та Азії внесуть фінансування, війська, літаки або військово-морські судна, щоб допомогти захистити Україну від перспективи подальшої російської агресії", - пише західне інформагентство.
За даними Bloomberg, представники держав, які не входять до НАТО, включаючи Австралію, Японію та Нову Зеландію, долучилися до переговорів у Парижі із військовими начальниками десятків європейських країн, а також Канади.
Нагадаємо, росіяни вдарили авіабомбами по багатоповерхівках Костянтинівки, за попередньою інформацією, двоє людей загинули, ще 5 зазнали поранень.