Основним елементом захисту для бійців вважають бронежилет. Насправді ж ураження уламками й обстріли — не єдині загрози. Часто гучні вибухи й ударні хвилі можуть призвести до контузії або пошкодження барабанних перетинок. Рішення для цього — активні навушники під шолом з вухами, вони не заважають касці та захищають слух бійця.
Переваги активних навушників
Суть активних навушників полягає у тому, що вони заглушають гучні звуки й підсилюють тихі. Військовий може без проблем комунікувати з побратимами, але не хвилюватися про ударні хвилі від розриву боєприпасів.
Основні плюси активних навушників:
- дають змогу чітко розрізняти людську мову навіть з підвищеним шумом довкілля;
- підсилюють важливі звуки, як-от кроки, шелест рослин тощо;
- забезпечують якісне орієнтування в просторі під час бойових дій;
- надають можливість комунікувати через мікрофон або рацію.
Стара альтернатива цим засобам — пасивний захист, як-от вушні затички чи звичайні навушники. Але їхня проблема в тому, що ви взагалі не чуєте нічого, хоча й захищаєте вуха від вибухів.
Як працюють активні навушники?
У тактичних навушниках є спеціальний мікрофон, за допомогою якого система розрізняє звуки. Тільки-но вона виявляє гучний звук (постріл чи вибух), активує спеціальний захисний механізм. За цим же принципом трохи приглушується й загальний рівень шуму.
Коли загроза зникає, ви повертаєтеся до звичайного режиму. Вам не доводиться вручну налаштовувати гучність щоразу: достатньо це зробити лише один раз.
Багато сучасних навушників має вбудовану систему зв’язку. Її особливості:
- може підключатися до смартфона або рації;
- має вбудований мікрофон для передачі чітких звуків;
- паралельно відтворює радіоефір і навколишнє звучання.
Стрілецькі навушники додатково обробляють голос під час передачі сигналу, аби той звучав чіткіше й зрозуміліше.
Отже, активні навушники — must-have для всіх військових, які виконують задачі в шумному середовищі. Цей аксесуар допомагає зберігати пильність і концентрацію, спілкуватися з іншими бійцями та захищає від гучних звуків