Юрій Анатолійович Атаманюк: досьє, біографія, кар'єра і компромат на колишнього чиновника і громадського діяча
12.07.2019 14:28

Юрій Атаманюк - генерал майор податкової поліції України. Має почесне звання "Заслуженого економіста України" і орден "За заслуги" 3 ступеня. Крім цього він прекрасний сім'янин - одружений і виховує трьох синів.

Давайте дізнаємося трохи більше з біографії Юрія Атаманюка.

Біографія

Юрій Атаманюк народився у Вінниці, де і здобув вищу освіту, але після цього, зрозумів, що цього було недостатньо і переїхав до Києва, де закінчив ще два вищих навчальних заклади, одним з них був Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка за спеціальністю міжнародне право.

Після цього Юрій Атаманюк пішов працювати в поліцію.

Спочатку працював у Вінницькій області в податковій поліції. Там за 4 роки, з 1996 по 2000 пройшов шлях від рядового співробітника, до начальника управління податкової поліції у всій Вінницькій області.

А в 2001 році він працював на відповідній посаді, але вже в місті Києві. У столиці Юрій Атаманюк відповідав за Харківський, Дарницький і Деснянський райони.

Сім'я

Юрій Анатолійович Атаманюк одружений, виховує трьох синів і дочку.

Освіта

Юрій Анатолійович Атаманюк народився 5 травня 1974 року в місті Вінниця. Там він закінчив школу і після цього вступив до Вінницького державного педагогічного інституту на вчителя математики, який закінчив з відзнакою і червоним дипломом в 1996 році.

Але після цього Юрій Анатолійович не закінчив здобувати освіту і вступив до Київського державного торговельно-економічного університету на спеціальність фінанси і кредит.

Крім цього Юрій Атаманюк кандидат економічних наук. Захист дисертації проводив в 2008 році.

А ще пізніше закінчив Київський університет імені Т.Г. Шевченка за спеціальністю міжнародне право.

Також Юрій Атаманюк закінчив університет Центрального Ланкаширу в 2016-і році.

Після цього він почав працювати в поліцію, де завдяки його навичкам і прекрасній освіти, кар'єра Юрія Атаманюка вийшла дуже успішною.

Кар'єра і бізнес

Як ми вже вам говорили, Юрій Анатолійович Атаманюк починав рядовим співробітником поліції. Але завдяки своїм навичкам і старанності зумів побудувати прекрасну кар'єрні сходинки.

Після роботи в Вінницькій області, він перейшов в Рівненську, де став заступником глави ГПА.


Юрій Атаманюк

З 2001 року по 2005 він працював вже в столиці, де обіймав посаду заступника начальника ДПІ в Деснянському, Харківському та Дарницькому районах.

Через 5 років наполегливої ​​боротьби з податковою злочинністю Юрій Атаманюк вже став заступником начальника управління податкової міліції України. На цій посаді він пропрацював 5 років.

У 2015м Юрій Атаманюк став Першим віце-президентом ВГО АППУ, делегатами позачергового Х з'їзду Всеукраїнської громадської організації "Асоціація платників податків України".

Компромат і чутки

Юрій Анатолійович Атаманюк завжди виступав за те, що поліпшити життя населення України. Про це він не раз говорив у своїх виступах та інтерв'ю. Але часто через це йому доводилося боротися з державною машиною.

Наприклад, в 2015-му році він хотів надати податкові пільги підприємствам, які давали робочі місця і працевлаштовували переселенців з тимчасово окупованих територій України. У той час роботи чекали майже 2 мільйони переселенців. Але як сказав сам Юрій Анатолійович, державна фіскальна служба йому відмовила:

"Ми не підтримуємо, тому що це призведе до скорочення бюджетних надходжень".

Крім цього Юрію Атаманюку вдалося скасувати ініціативу Мінфіну по тотальному введенню касових апаратів. Він пояснив це так:

"Це той випадок, коли бізнес не бачить справедливості запропонованого нововведення. Коли йде злодійство з бюджету за допомогою непрозорої тендерної політики і процвітає тіньова економіка, уряд намагається збільшити навантаження на малий бізнес. Хоча замість цього чиновники могли б отримувати гроші від детінізації - експерти оцінюють можливі податкові надходження в бюджет в 10 млрд грн. на місяць. "


Юрій Атаманюк

Але і крім цього Юрій Атаманюк боровся і з іншими введеннями, які влада ініціювала. У більшості випадків це стосувалося нових податків на населення. Наприклад, податковий поліцейський намагався не допустити, щоб українці платили податки за: депозити, нерухомість, автомобілі, пенсії (це взагалі ноу-хау в історії економіки), акцизу на пиво, військового збору, збільшення ставки оподаткування фізосіб, додаткового податку на імпорт, збільшення акцизів.

Тоді було нараховано понад 11 подібних податків, які погіршують життя кожного пересічного українця. Притому, як підмітив сам Атаманюк, всі ці рішення з економічної точки зору дуже сумнівні. Навряд чи вони принесли б багато доходу саме країні.

Також політик помітив, що великі підприємства не платять податки в повному обсязі, а малий і середній бізнес платить. Це несправедливо і має бути змінено, до того ж завдяки такому кроку можна отримати гроші в казну країни, але чомусь цього ніхто не робить.

Так само, він помітив, що суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності не так багато - близько 10 тисяч. Якщо розділити їх на ризикові і неризикові, це значно спростить справу. Неризиковими є постачальники іноземних товарів від виробників. Ризиковими - поставщики товара з офшорів. Останніх всього близько 500. Такі суб'єкти повинні розгальмовує на спеціалізованій відкритою митниці. Тут криється 80% контрабанди.

Крім цього Юрій Анатолійович Атаманюк лобіював адміністративну реформу для бізнесу, яка стала б важливим кроком для боротьби з корупцією в Україні та знизила б тиск на бізнес. Він пропонував скоротити кількість не тільки чиновників, а й перевіряючих органів. Адже будь-який антикорупційний орган також є корупційним ризиком.

За час роботи там, він отримав орден "За заслуги" 3 ступеня.

У свій час працював з Міхеілом Саакашвілі в Одеській області.

Крім цього, Юрій Атаманюк захищав середній бізнес, а його закриття порівнював з рейдерством. Така ситуація трапилася, коли РНБО ввела санкції проти операторів лотерей, нібито вони належать Росії. Але насправді ніяких доказів цьому не було.

"Це ж елемент рейдерства: прив'язали до російського бізнесу і зупинили діяльність компанії. Ми поки що не може напевно стверджувати до якого бізнесу належить ця компанія, але Асоціація платників податків наполягає, щоб проводилася належна перевірка", - сказав Атаманюк.

Інакше, якщо складеться така практика, то можна буде заблокувати роботу майже будь-якого підприємства в Україні.

Так само, Юрій Атаманюк брав участь на міжнародній конференції в Берліні, де прочитав своє звернення до делегатів 16 Конференції Всесвітньої Асоціації, де попросив інвестувати гроші в економіку України.


Звернення Юрія Атаманюка

Юрій Атаманюк ніколи не забував про благодійність. Він завжди брав участь і ініціював благодійні акції. Наприклад, в 2015 році 9 сімей загиблих героїв - військовослужбовців 169 навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України «Десна» отримали допомогу від Асоціації платників податків України.


Юрій Атаманюк

До Дня захисника України АНУ під керівництвом Президента Григол Катамадзе та заступника Юрія Атаманюка організувала Благодійний проект «Стань ангелом-хранителем для сім'ї загиблого бійця АТО». З смт. Десна Чернігівської області до Києва запросили 9 вдів загиблих героїв і 12 дітей. Всі вони взяли участь в урочистій літургії у Володимирському кафедральному соборі.

Діткам особисто вручив подарунки настоятель Собору. Після молебню керівництво АППУ разом з сім'ями поклали квіти до монументу Слави в парку Вічної Слави.

Кожна сім'я в той день отримала подарунки та фінансову допомогу від Асоціації платників податків України.

Фотографії


Перший віце-президент Асоціації платників податків України Юрій Атаманюк


Юрій Атаманюк


Юрій Атаманюк

Відео