Стратегічні прорахунки керівництва Російської Федерації призвели до втрати ініціативи на полі бою та загнали агресора у глухий кут. Окупаційний контингент починає відкрито визнавати неможливість закріплення захоплених територій за поточною лінією фронту.
Колишній учасник штурмового формування «Шторм Z», Z-блогер Данило Туленков констатував, що Кремль опинився у ситуації цугцвангу. На його думку, Москва втратила тимчасове вікно можливостей для виходу з конфлікту, зберігши репутацію. Перехоплення ініціативи Силами оборони України робить будь-які компроміси з боку РФ неактуальними для Києва.
«Ніхто не зупинить війну. Наступним етапом реальних переговорів стануть кордони 1991 року. Російське суспільство сьогодні психологічно не готове до такого варіанту… Відповідно, на нас чекає досить гаряче літо й осінь, протягом яких супротивник за допомогою дальніх ударів формуватиме громадську думку в РФ на користь «завершення за будь-яку ціну». Речі, які здаються дикими й немислимими зараз, стануть нормальною темою для обговорення ближче до кінця 2026 року», — резюмував Туленков.
Російський військовослужбовець називає кампанію проти України безглуздою та непотрібною, наголошуючи, що зрив переговорів погіршив умови майбутніх угод. Єдиним виходом для РФ є визнання неминучості деокупації українських територій, зокрема Криму та Донбасу. Інакше на Росію чекає сценарій повної міжнародної ізоляції.
«Наступний етап, який доведеться серйозно обговорювати, якщо провалиться формат «кордонів 1991 року», — це вже лінія АА та «нафта в обмін на продовольство». А варіант, що дозволяє зберегти обличчя, безповоротно втрачено», — констатує автор.
Туленков зазначає, що Володимир Путін неадекватно оцінив перспективи, прогавивши угоду за посередництва США. Будь-які спроби Москви піти ва-банк, зокрема агресія проти країн Балтії заради геополітичного обміну, лише прискорять розгром.
«Якщо завтра ми самі відмовимося від якихось вимог і висловимо беззастережну готовність дотримуватися лінії фронту та припинити вогонь, нам скажуть, що поїзд уже пішов, тепер пропозиція виглядає суворіше… Вікно можливостей було реально відкрите у 2025 році й залишалося відкритим увесь рік. Потрібно було лише проявити адекватність і здорову оцінку перспектив. Нове вікно, безумовно, відкриється, але станеться це не завтра», — підсумував Z-блогер.