Російське військове керівництво повністю відмовилося від будь-яких спроб інформаційного прикриття своїх злочинів і перейшло до відвертого піратства в міжнародних водах. Цільові удари по цивільному морському флоту мають на меті зірвати функціонування українського зернового коридору та залякати іноземних судновласників.
Вранці в понеділок, 22 червня, російська армія атакувала дронами-камікадзе три судна в акваторії Чорного моря під прапорами Панами, Палау та Белізу, які прямували до портів «Великої Одеси».
Офіційний представник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук у коментарі для Арміяinform наголосив, що характер маневрів та траєкторія руху безпілотників виключають ймовірність випадкового влучання. На одному з торгових суден спалахнула пожежа, кухар отримав смертельні поранення.
Військові ВМС на катерах евакуювали екіпаж і доставили його до лікарів. Українські моряки провели блискавичну рятувальну операцію, надавши першу допомогу іноземцям, які вижили.
У відомстві зазначають, що Москва остаточно відмовилася від залишків дипломатичної пристойності, відкрито обстрілюючи мирний транспорт у нейтральних водах.
«Раніше вони прикривалися різними вигадками, міфами про постачання зброї, хоча б намагалися створити якусь інформаційну завісу. Але зараз вони навіть про це вже особливо не турбуються», — пояснив Плетенчук.
Прес-секретар додав, що окупаційні війська наразі перейшли до відкритого тероризму. Така ескалація з боку Кремля вимагає негайної рішучої реакції з боку міжнародної спільноти та посилення конвойних можливостей держав Чорноморського регіону.