Панцирь, Москва

Успішні високоточні удари українських технологічних підрозділів по стратегічних промислових гігантах у самому серці Росії змусили ворожий генералітет вжити екстрених і відверто панічних заходів. Страх перед повною втратою столичного нафтопереробного комплексу змушує окупантів оголювати оборонні рубежі на інших критичних напрямках.

Профільне військове видання Defense Express повідомило про фіксацію масового перекидання та розгортання російських зенітних ракетно-гарматних комплексів безпосередньо в житловій та транспортній зоні Москви. Щоб захистити Московський НПЗ від нових атак, військові РФ розмістили навколо нього одразу кілька зенітних ракетно-гарматних комплексів «Панцир».

Як свідчать опубліковані в мережі відео, три такі установки різних модифікацій розмістили в радіусі 300 метрів одна від одної.

Окупанти вивели важку бойову техніку на найвищі доступні точки — естакади з’їзду з Московської кільцевої автодороги (МКАД), розташовані менш ніж за кілометр від території підприємства. Таким чином, наразі в безпосередній близькості від заводу розгорнуто щонайменше чотири системи «Панцир». Не виключено, що неподалік можуть перебувати й інші установки, які поки що не потрапили на відео.

Ця хаотична концентрація сил ППО навколо одного заводу наочно демонструє обмеженість резервів та глибоку кризу в оборонному секторі агресора. Перекидання ППО до Московського НПЗ означає, що російське командування зняло ці комплекси з інших напрямків. Це значно послаблює захист інших важливих для РФ об’єктів і може підвищити ефективність майбутніх українських атак.

Намагаючись врятувати від вогню московський бензин, Кремль фактично залишає без захисту військові аеродроми, склади боєприпасів та нафтобази в прикордонних областях, створюючи ідеальні умови для подальших точних ударів Сил оборони України.