Фронт

Російські війська проникли до Костянтинівки, найважливішого опорного пункту для решти Донбасу, і загрожують взяти місто під контроль.

Як пише The Telegraph, українські солдати заявили, що все місто фактично перебуває в "сірій зоні", яка більше не контролюється жодною зі сторін. У свою чергу Міноборони РФ заявило, що російські сили активізували операції на південному заході міста і нібито оточують українські підрозділи.

"Цей наступ посилив побоювання, що Москва намагається оточити й захопити Константинівку, що може відкрити шлях до Краматорська та Слов’янська – останніх великих опорних пунктів України на сході Донецької області", – підкреслює видання.

Український пілот безпілотника, який працює в місті, повідомив BBC, що російські війська, які проникають у Костянтинівку, у міських умовах вкрай складно витіснити". За його словами, ситуація переросла у "велику кризу".

При цьому російських солдатів, які наступають з півдня, бачили навіть на північних околицях Костянтинівки.

Як зазначає The Telegraph, росіяни застосовують стратегію, аналогічну тій, що використовувалася для захоплення Покровська у 2025 році, і почали просування по флангах, щоб оточити місто та перекрити шляхи постачання.

Водночас Київ відкинув твердження про те, що Костянтинівка оточена. Бригадний генерал Олександр Бакулін, командувач 19-м корпусом України, наголошував, що "ситуація залишається під контролем" і "противник не домігся успіху". Проте він визнав, що в місті наразі перебувають близько 130 російських солдатів.

Доктор Шейн О’Рурк, експерт з російської історії з Йоркського університету, охарактеризував Костянтинівку як місто, що перебуває "у рівновазі", додавши, що якщо Путін захопить решту Донецька, це "дасть йому хибну підставу для якоїсь перемоги".

"Схоже, що зараз місто перебуває в рівновазі, але ми вже проходили через це з багатьма іншими містами. У росіян є звичка заявляти про падіння міст задовго до того, як це станеться насправді, і в деяких випадках це стало майже ритуалом", – каже він.

Водночас він стверджує, що навіть якщо Костянтинівку буде захоплено, "це буде втрата, але це не стане кінцем "Фортечного поясу".

"Захоплення всього Донецька – це практично все, що залишилося від початкових військових цілей Росії, поставлених на 2022 рік. Путін відчайдушно цього потребує. Це дасть йому хибну підставу для якоїсь перемоги. Залишаються ще й інші міста-фортеці", – зазначає експерт.

Нагадаємо, як писав раніше From-UA.org, станом на 23 червня 2026 року загальні бойові втрати російських військ від початку повномасштабного вторгнення орієнтовно склали близько 1 394 530 осіб.