dbr

Колишній командир військової частини Національної гвардії на Дніпропетровщині та його колишній начальник штабу організували незаконні виплати "бойових" 164 військовослужбовцям, які насправді служили на штабних посадах і в боях не брали участі. Через цю схему з державного бюджету безпідставно виплатили майже 12 мільйонів гривень. Про це повідомляє From-UA.org з посиланням на ДБР.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

За даними слідства, посадовці організували незаконне нарахування додаткової винагороди 164 військовослужбовцям нібито за виконання бойових завдань із утримання взводних опорних пунктів.

Насправді військовослужбовці проходили службу на штабних та інших небойових посадах і безпосередньої участі у виконанні таких завдань не брали.

Через неправомірне нарахування з державного бюджету безпідставно виплатили майже 12 млн гривень.

Під час досудового розслідування завдані державі збитки відшкодовано у повному обсязі.

Колишнього командира частини та колишнього начальника штабу обвинувачують у недбалому ставленні до військової служби, що спричинило тяжкі наслідки та було вчинене в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 425 КК України).

Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснює Криворізька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону.

Нагадаємо, From-UA.org повідомляло, що у Дніпрі 5 травня під час проходження військово-лікарської комісії помер військовозобов'язаний чоловік. ТЦК відкрив службове розслідування, порушено кримінальну справу.