Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо командира батальйону, який всупереч прямій забороні Генштабу організував масове шикування особового складу на Дніпропетровщині. Про це повідомляє From-UA.org з посиланням на ДБР.
1 листопада 2025 року командир ухвалив рішення провести нагородження військовослужбовців, попри чинні обмеження щодо масового скупчення особового складу в умовах постійної ракетної загрози.
Під час заходу російські війська завдали комбінованого удару двома балістичними ракетами, ймовірно типу «Іскандер», та трьома ударними безпілотниками «Герань». Через атаку загинули та були поранені військовослужбовці й цивільні особи.
Розслідування встановило, що проведення урочистостей суперечило вимогам наказів військового керівництва та не відповідало безпековій ситуації в регіоні, що й призвело до тяжких наслідків.
Командира обвинувачують у недбалому ставленні до військової служби, вчиненому в умовах воєнного стану, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 4 ст. 425 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.
Обвинувальний акт скеровано до суду. Процесуальне керівництво у справі здійснює Дніпровська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону.
У ДБР наголосили, що недбалі та необґрунтовані рішення командирів під час війни можуть коштувати життя військовим і цивільним, тож бюро принципово реагує на такі випадки та забезпечує невідворотність відповідальності для посадовців, чиї дії призводять до тяжких наслідків.
Нагадаємо, From-UA.org повідомляло, що командир частини Нацгвардії організував схему «бойових» на 12 млн грн для штабістів.