dbr

Чернігівський районний суд визнав винним військовослужбовця, який самовільно залишив місце служби та поширював у соціальних мережах заклики до розпалювання національної ворожнечі. Про це повідомляє From-UA.org з посиланням на ДБР.

У листопаді 2022 року військовослужбовець однієї з військових частин на Чернігівщині самовільно залишив місце несення служби та почав переховуватися від правоохоронців.

Перебуваючи поза межами військової частини, він активно публікував у соціальних мережах відео та дописи із закликами до розпалювання ворожнечі. Висновки експертів підтвердили, що поширені матеріали містили ознаки розпалювання національної та расової ворожнечі.

У грудні 2024 року працівники ДБР затримали фігуранта. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави. Після її сплати чоловік знову почав ухилятися від слідства та переховуватися.

Згодом працівники Бюро встановили його місцеперебування на території Київської області та повторно затримали. Після цього суд застосував до нього безальтернативний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а внесену заставу звернув у дохід держави.

Суд визнав військовослужбовця винним у самовільному залишенні місця служби та порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та інших ознак (ч. 5 ст. 407 та ч. 1 ст. 161 КК України).

Йому призначено покарання у вигляді 6 років позбавлення волі. Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку.

Процесуальне керівництво здійснювала Чернігівська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону.

Нагадаємо, From-UA.org повідомляло, що командир частини Нацгвардії організував схему «бойових» на 12 млн грн для штабістів.