Російська Федерація стрімко наближається до тотального дефіциту палива, який уже паралізував нормальне життя в десятках регіонів країни — на заправках. Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко розклав по поличках неминучий крах російської паливної системи, підкресливши, що імпорт із третіх країн окупантів не врятує.
Раніше Москва хвалилася тим, що щороку продавала за кордон по 5 мільйонів тонн бензину, але ефективна робота українських Сил оборони призвела до падіння їхнього внутрішнього виробництва одразу на чверть. З кожним новим ударом по черговому заводу ця цифра буде лише зростати, перетворюючи нафтопереробку ворога на купу обгорілого металобрухту.
«Жодне імпортне джерело не здатне заповнити таку прогалину. Ані Білорусь, ані Казахстан не мають достатніх резервних потужностей, щоб підтримати Росію у разі погіршення ситуації. Казахстан виробляє значно менше палива, ніж РФ, і галузеві джерела сумніваються, що обсяги можливих поставок істотно змінять ситуацію», — підкреслив він.
Спроби перевозити пальне морем також приречені на ганебний провал через жорсткі міжнародні санкції, захмарні ціни та зруйновану логістику. Обсяги переробки нафти в Росії вже досягли дна, впавши до найгірших показників за останні двадцять років — зараз простоює третина всіх потужностей імперії. Бензиновий голод охопив третину території РФ, діставшись навіть до розпещених Москви та Санкт-Петербурга, а головний сезонний пік споживання в серпні та вересні ще навіть не розпочався. Покрити цей дефіцит за рахунок поставок із тієї ж Індії фізично неможливо, оскільки азіатські партнери самі залежать від російської сирої нафти.
«Налагодити постачання навіть з Індії не вийде. Коротше кажучи, доки Росія витрачатиме паливо на війну, росіяни залишатимуться без палива. І це дуже вплине на економіку та всі інші справи в цій недоімперії», — підсумував він.