Таїсія Повалій
15.02.2024 12:16

Служба безпеки зібрала доказову базу на співачку та колишню народну депутатку Таїсію Повалій, яка виправдовує агресивну війну РФ проти України. Співачка закликала захопити всю Україну. СБУ повідомила про заочну підозру.

Напередодні повномасштабного вторгнення РФ вона виїхала до країни-агресора, де отримала російське громадянство та публічно підтримала Кремль.

"Під час інтерв’ю московському інтернет-виданню колаборантка вихваляла путіна та закликала до захоплення всієї території України. Також вона намагалась дискредитувати українських захисників, які брали участь у боях за Київ", - додали в СБУ.

Крім того, у вересні 2023 року Повалій на запрошення терориста Пасічника виступила на концерті у тимчасово окупованому Луганську.

Тоді прямо зі сцени вона висловилась на підтримку російських загарбників та героїзувала їхню учать у війні проти України.

Ініційована СБУ експертиза підтвердила факти підривної діяльності зловмисниці на користь країни-агресора.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Таїсії Повалій про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України: ⁠ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність); ⁠ст. 436 (публічні заклики до агресивної війни); ⁠ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною збройної агресії рф проти України).

Оскільки зловмисниця перебуває на території Росії, тривають комплексні заходи для притягнення її до відповідальності за вчинені злочини.

Раніше повідомлялося, що дев'ять років тому загинув у автокатастрофі Кузьма «Скрябін». Українці любили Кузьму за не тільки за його творчість, но і за громадянську позицію. Він був патріотом своєї країни. З початком війни у 2014 році Кузьма почав волонтерити і допомагати українській армії.