Біженці
03.04.2024 12:48

Мовний бар'єр залишається основною перешкодою для більшості українців у пошуку роботи за кордоном. У Німеччині вирішили прискорити інтеграцію українських біженців на ринок праці, повідомляє Tagesschau.

Так, Асоціація міст та муніципалітетів Німеччини закликала до поліпшення інтеграції українців на ринку праці, дозволивши їм доступ до роботи без обов'язкового знання німецької мови.

Зазначається, що лише 25% з 1,2 мільйонів українців, що переселилися до Німеччини через війну, працювали станом на початок лютого.

Голова Асоціації міст та муніципалітетів, Андре Берхеггер, заявив: "Наша система ще залишається занадто бюрократичною та малопідготовленою до ефективної інтеграції на ринок праці. Українцям має надаватись можливість починати працювати без попереднього проходження мовних та інтеграційних курсів."

"Ми маємо приготуватися до того, що нам слід очікувати прибуття біженців з України надалі. Також важливо усвідомити, що більшість з них не планує повертатися назад найближчим часом", - додав він.

Берхеггер наголосив на необхідності проводити процес інтеграції та навчання мови паралельно з початком працевлаштування. Також він підкреслив, що система інтеграційних курсів для українців потребує покращення.

За даними Федерального агентства зайнятості, у жовтні минулого року на інтеграційні курси записалося 129 тисяч українців, 95 тисяч з яких завершили курси у лютому-березні, а решта планує завершити навчання до вересня 2024 року.

Раніше повідомлялося, що українським біженцям у Польщі планують надати право змінити статус перебування. Зазначимо, українці в Польщі можуть отримати юридичну консультацію через чат-бот.

Нагадаємо, сьогодні українці виявляють більшу тенденцію до внутрішньої міграції в межах країни, але вже не в західні області, як це було на початку повномасштабного вторгнення.