Північна Корея постачає зброю РФ
13.05.2024 07:57

Північна Корея продовжує постачати зброю до Росії. З вересня 2023 року КНДР могла відправити в РФ близько 3 мільйонів снарядів 152-мм калібру або ж 500 тисяч снарядів 122-мм калібру. Це приблизно 6700 контейнерів.

Про це повідомляє видання Yonhap.

Журналісти посилаються на міністра оборони Південної Кореї Шин Вон Сіка.

Зазначається, що Національна розвідувальна служба Південної Кореї (NIS) постійно стежить за КНДР. А конкретно - за можливістю незаконного постачання частин північнокорейської зброї до Росії.

Журналісти зазначають, що Пхеньян відправляє Росії озброєння, яке було виготовлено ще в 70-х роках. Наскільки якісна вона - невідомо, адже минули десятиріччя.

Розвідувальна служба, серед іншого, спирається на фотографії, оприлюднені українською стороною, на яких було видно корейські літери на частинах ракет. За словами експертів, це були, ймовірно, 122-мм снаряди, які використовуються в РСЗВ окупантів. А ще в січні 2023 року США оприлюднили розсекречені фотографії вагонів, які йшли до РФ з КНДР та, скоріше за все, містили в собі озброєння.

Є інформація, що за озброєння Москва розплачується з Пхеньяном поставками ресурсів. Зокрема, нафти. Вважається, що РФ почала постачати нафту до КНДР не пізніше березня 2024 року. В обмін на це кремлівський режим отримує від північнокорейського зброю. Все це робиться за повного ігнорування відповідних санкцій ООН, які забороняють таке постачання до Північної Кореї.

"Ці поставки нафти є прямим нападом на санкційний режим, який зараз опинився на межі краху", - заявив колишній співголова групи ООН з моніторингу санкцій щодо Північної Кореї Х'ю Гріфітс.

Раніше в НАТО заявляли, що росіяни хочуть отримувати від КНДР ще більше ракет та інших видів озброєння. З аналогічним запитом Москва звернулася також до Ірану.

Нагадаємо, глава британського Міністерства закордонних справ Девід Кемерон звернувся до союзників НАТО. Він вважає, що пора встановити нову частку витрат на оборонну сферу.