Буданов
14.05.2024 13:00

Минулого тижня російські війська розпочали наступ на півночі Харківської області. Їм вдалося окупувати декілька населених пунктів. Наразі бойові дії тривають в районі північних околиць міста Вовчанськ. За словами секретаря РНБО Олександра Литвиненка, у наступі на Харківську область залучено понад 30 тисяч російських загарбників. Генштаб ЗСУ повідомляв, що на Харківському напрямку обстановка складна, проте вона швидко змінюється, передає РБК-Україна.

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов під час телемарафону заявив, що в Харківській області наразі триває активна фаза російської прикордонної операції, однак Сили оборони вже заблокували противника.

"Зараз триває активна фаза російської прикордонної операції в Харківській області. Сказати, що вони мають значний успіх - це точно неправда. Але треба пам’ятати, що ситуація напружена, дуже швидко змінюється", - сказав він.

За його словами, вже вчора вечері намітилась тенденція до стабілізації.

"Тобто противник вже заблокований на тих рубежах, на які міг зайти…Ситуація не є якоюсь катастрофічною. Не треба панікувати. Головна мета РФ в цій операції - це в принципі інформаційна операція, щоб створити хаос. Для того, щоб змусити наші угруповання відходити в східних напрямках. Але цього немає", - заявив Буданов.

Голова ГУР додав, що в Харківській області діють досить обмежені ресурси РФ.

"Але вони ще не вкинули в бій абсолютно всі свої сили. Я думаю, що найближчими днями все що в них є вони використають. Скажімо так, все що в них було в прикордонні - воно вже задіяно. Далі їм потрібно вводити свої резерви", - додав Буданов.

Нагадаємо, експерти вважають, що під час наступу на Харківщину російські окупанти скоріше за все планують створити "буферну зону", аніж розраховують на більш глибоке проникнення вглиб країни.

У Харківській області евакуювали майже 6 тисяч людей.