Ситуація на фронті
15.05.2024 07:57

Російські війська демонструють тактичні просування на Харківському напрямку; під Сватовим Луганської області; під Сіверськом, на схід від Часового Яру, під Авдіївкою і Донецьком Донецької області; а також в Кринках Херсонської області.

Про це повідомляє звіт Інституту вивчення війни (ISW).

Схід України. Операція №1 - Харківська область

Російські війська продовжували незначне тактичне просування в напрямку Липців. На геолокаційних кадрах, опублікованих 13 травня, видно, що російські війська просунулися на південь до перехрестя Схильної дороги та провулку Червоний у східних Лук’янцях.

Російські джерела стверджували, що окупанти повністю захопили Лук'янці і діють в полях на південний схід від Лук'янців, проте ISW ще не спостерігав візуального підтвердження того, що російські сили діють у південних Лук’янцях або на південний схід від населеного пункту.

Російські війська також продовжували тактичний наступ у Вовчанську та навколо нього. На геолокаційних кадрах, опублікованих 14 травня, видно, що російські війська просунулися по вулиці Слобожанській на північному заході Вовчанська. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 14 травня, показують, що росіяни просунулися в північно-східному Вовчанську в районі вулиці Зарічної. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 травня, також підтверджують, що російські війська просунулися в центр Бугруватки (на південний захід від Вовчанська) і в ліси на північ від Бугруватки.

Проте, зазначають в Інституті, темп наступальних операцій РФ на півночі Харківської області, схоже, сповільнився протягом останніх 24 годин. Також експерти підтверджують свою попередню оцінку, що російські сили віддають перевагу створенню "буферної зони" над глибшим проникненням у Харківську область.

Операція №2 - Луганська область

Геолокаційні кадри, опубліковані 14 травня, показують, що російські війська нещодавно трохи просунулися на південний схід від Стельмахівки (північно-західніше Сватового).

Карти боїв

Операція №3 - Донецька область

Російські війська 14 травня продовжували наземні атаки на схід від Сіверська (на північний схід від Бахмута) поблизу Верхньокам'янського; на південний схід від Сіверська поблизу Івано-Дарівки та Спірного; і на південь від Сіверська біля Роздолівки та Виїмки.

Окупанти нещодавно незначно просунулися на північний схід і схід від Часового Яру. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 і 13 травня, показують, що російські війська незначно просунулися на східній околиці Калинівки (на північний схід від Часового Яру) і в мікрорайон Канал (крайній схід Часового Яру).

Російські війська нещодавно трохи просунулися на захід від Авдіївки та продовжили наземні атаки в цьому районі 14 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 травня, показують, що російські війська просунулися на південь від Уманського (на захід від Авдіївки).

Нагадаємо, у районі Часового Яру на Донеччині ситуація залишається складною, противник не полишає спроб захопити місто.