Рятвники
10.07.2024 13:18

Відключення електроенергії стають дедалі більшою проблемою для українців, особливо мешканців багатоповерхових будинків. Через раптові перебої з постачанням електрики ліфти зупиняються, залишаючи людей у пастці. Нещодавно через таку ситуацію в Івано-Франківську четверо дітей і кілька дорослих застрягли у ліфтах своїх будинків.

Як повідомляє ДСНС України, вчора, 9 липня, рятувальники тричі виїжджали на допомогу людям, які застрягли у ліфтах через стабілізаційні відключення електроенергії.

"В одній із багатоповерхівок у пастці опинилося двоє дорослих і півторарічний малюк, в іншій – троє дітей, ще за однією адресою – двоє дорослих.

РятівникиРятівники

Повідомлення про те, що населення потребує допомоги через зупинку ліфта під час вимкнення світла надходять до рятувальників ледь не щодня", - йдеться у повідомленні.

У ДСНС звернулися до українців: "Просимо вас під час відключення електроенергії та під час повітряних тривог підійматися сходинками. Навіть коли є світло намагайтеся не користуватися ліфтом, щоб у разі аварійного вимкнення не опинитися у пастці".

Відсутність світла та неможливість вибратися створюють небезпечні та стресові умови для всіх постраждалих.

Нагадаємо, ми писали, що робити, якщо світло вимкнули, а ви у ліфті.

Зазначимо, Кабімін України доручив Міністерству інфраструктури та Фонду енергоефективності разом із місцевими керівниками пропрацювати програми забезпечення мінімальної енергетичної незалежності громад та окремих багатоквартирних будинків.

«Має бути забезпечено роботу ліфтів, помп для водопостачання на верхні поверхи. Окрема робота по генераторах та сонячних панелях», - сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.