Оновлення даних через Резерв+ не суперечить вимогам нового закону про мобілізацію. Отже, ті, хто оновив свої дані у Резерв+, виконали свій обов'язок як громадянина. У додатку навіть з'явився спеціальний QR-код, який можна використовувати як електронний військовий квиток. Проте у окремих випадках цього може бути недостатньо і доведеться все одно йти до ТЦК.
Про це розповів речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в коментарі "РБК-Україна".
Він наголосив на тому, що електронний військово-обліковий документ в Резерв+ має таку ж юридичну силу, як і паперовий. За допомогою того QR-код уповноважені органи (поліція та ТЦК) можуть перевіряти чинність документа простим шляхом – через камеру на смартфоні. Також в документі містяться персональні та службові дані, інформація щодо дати ВЛК, відстрочки чи бронювання.
Таким чином, більшість військовозобов'язаних чоловіків виконали свій обов'язок перед законом, оновивши свої дані через Резерв+. Проте частині доведеться таки навідатись в ТЦК та СП. Необхідність додаткового звернення до ТЦК і СП виникає у випадках, коли дані в реєстр "Оберіг" були внесені некоректно, або якщо людина порушила правила військового обліку. Також до ТЦК і СП слід з'явитися тим хто:
- має бронювання;
- право на відстрочку;
- отримав направлення на ВЛК або мобілізаційне розпорядження.
У вищезазначених випадках без візиту в ТЦК не обійтись. Проте з іншого боку це допоможе швидко закрити питання, що виникло і головне уникнути небажаних проблем з законом, наслідками яких можуть стати серйозні штрафи.
Нагадаємо, на платформі TikTok виявили понад 2000 акаунтів, створених в межах однієї російської інформаційної операції — вона крутиться навколо хештегу #ценемояукраїна та має на меті дискредитувати дії ТЦК та СП і мобілізацію в Україні.