За даними ВООЗ, в Україні близько 10 мільйонів людей знаходяться під загрозою розвитку психічних розладів.
Через наближення третьої річниці війни та складнощі, пов'язані з зимовим періодом, існує ймовірність зростання випадків проблем із психічним здоров’ям. Про це повідомив доктор Ганс Клюге, директор Європейського регіонального бюро ВООЗ, передає ukrinform.ua.
«Майже 10 мільйонів людей в Україні ризикують зіткнутися з психічними розладами різного ступеня важкості. Цей виклик лише посилюється із наближенням третьої річниці війни, а очікування зими може загострити ситуацію», — зазначив Клюге під час пресконференції.
Зважаючи на постійний стрес, ризик розвитку психічних захворювань значно підвищується.
Психічні розлади — це стани, що впливають на мислення, емоції та поведінку людини. Вони можуть бути як легкими, такими як тривожність, так і серйозними, наприклад, депресія або шизофренія. Причинами можуть бути генетична схильність, стрес, травми чи інші фактори. Основними симптомами є зміни настрою, труднощі зі сном, страх, тривога або проблеми з виконанням повсякденних завдань.
Для збереження психічного здоров’я слід дотримуватися певних заходів:
- Регулярний сон, достатня фізична активність і здорове харчування.
- Управління стресом через медитацію чи йогу.
- Спілкування з близькими, контроль над вживанням алкоголю та відмова від наркотиків.
- Розвиток самоусвідомлення та своєчасне звернення до професіоналів у разі тривожних симптомів.
Представник ВООЗ також зауважив, що, попри російські атаки на інфраструктуру, 93% медичних закладів України продовжують працювати. Водночас у Херсонській, Харківській і Миколаївській областях доступ до медичних послуг залишається обмеженим. Він підкреслив важливість забезпечення достатньої кількості медичних працівників у прифронтових регіонах.