Україна-НАТО
11:59

Перший пункт Плану перемоги, який представив президент Володимир Зеленський — запрошення України до НАТО. Проте серед країн-членів Альянсу немає згоди щодо цього питання.

Неназваний високопосадовець адміністрації президента США Джо Байдена заявив, що триває активне обговорення пунктів Плану перемоги Зеленського.

Він додав, що є певні елементи, які США зараз виконують з погляду надання додаткових військових можливостей, що також є частиною Плану.

"Серед членів НАТО ведеться дискусія щодо запрошення. Наразі немає консенсусу щодо того, щоб запропонувати Україні запрошення. Але, як ви знаєте, на саміті НАТО кілька місяців тому — у липні, в середині липня — усі 32 члени Альянсу підтвердили, що Україна перебуває на незворотному шляху до членства. Отже, питання полягає в тактиці того, як заохотити цей шлях і як досягти консенсусу щодо наступних кроків", — зазначив представник адміністрації Байдена.

Він також торкнувся четвертого пункту Плану — стратегічний економічний потенціал України та пропозиція укласти угоду щодо спільного захисту наявних у країні критичних ресурсів (корисних копалин), спільного інвестування та використання. За словами чиновника, США вивчає це питання.

"Головне для Сполучених Штатів і президента Байдена полягає в тому, що ми хочемо поставити Україну в позицію сили. Ми хочемо, щоб вона перемогла у цій війні. І ми повинні дати необхідні для цього можливості. Але ми не можемо зробити це самостійно. Ми маємо зробити це з нашими партнерами та союзниками, тому президент Байден закликав до саміту Рамштайн або зустрічі на рівні лідерів того, що формально називається Контактною групою з питань оборони України", — наголосив високопосадовець.

Він додав, що така зустріч має відбутися у листопаді. Він не назвав конкретної дати, проте заявив, що її заплановано на наступний місяць.

Нагадаємо, Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді, презентувавши п’ятиступеневий «План перемоги» з трьома секретними доповненнями. План покликаний забезпечити остаточну поразку Росії та повернення миру в Україну.